Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Inicjatywa: Warszawa potencjałem innowacji

Należysz do środowiska akademickiego Warszawy? Chciałbyś założyć działalność gospodarczą, ale przeraża Cię biurokracja? Chciałbyś przejść ścieżkę doradczo – szkoleniową umożliwiającą zdobycie niezbędnej do tego wiedzy?

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie dofinansowanym z EFS pt. „Warszawa potencjałem innowacji”. Już od poniedziałku 2 listopada br. do końca miesiąca wszyscy chętni mogą się zgłaszać do udziału w projekcie.

Projekt „Warszawa potencjałem innowacji” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowisk akademickich. Badanie przeprowadzone przez firmę MillwardBrown SMG/KRC na 44 uczelniach wyższych wskazuje, że to właśnie dotacje, szkolenia oraz doradztwo uznaje się za najbardziej pożądaną i efektywną formę wspierania przedsiębiorczości w Polsce. Dlatego miasto st. Warszawa wraz z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz Wyższą Szkołą Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego realizuje przedsięwzięcie obejmujące szkolenia i doradztwo skierowane do studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych warszawskich uczelni wyższych.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału innowacyjnego wśród środowiska akademickiego, a także rozpowszechnianie wiedzy, zarówno praktycznej jak i technicznej na temat działalności gospodarczej typu spin out/off. Projekt ma zachęcić środowiska naukowe i akademickie do podejmowania inicjatywy oraz do tworzenia własnych przedsiębiorstw. Ma on również pokazać społeczności uniwersyteckiej jak istotna jest wymiana wiedzy między sektorem biznesowym a ośrodkami naukowymi.

Uczestnictwo w projekcie będzie przebiegało w trzech etapach:

ETAP 1: listopad 2009 r.

Uczestnictwo w seminariach oraz dniach informacyjnych organizowanych na różnych warszawskich uczelniach z tematyki przedsiębiorczości akademickiej oraz prowadzenia firm typu spin out/off. Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w projekcie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, w których opiszą pomysł na swój biznes. Tylko pomysłodawcy najlepszych planów przejdą do drugiego etapu.

ETAP 2: grudzień 2009 r. – styczeń 2010 r.

Uczestnictwo autorów 45 najlepszych i najbardziej innowacyjnych pomysłów na biznes w cyklu 3 szkoleń z zakresu kreowania innowacyjnych pomysłów, wyjścia z nimi na otwarty rynek oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Etap ten zakończy się stworzeniem przez uczestników profesjonalnych biznesplanów.

ETAP 3: luty 2010 r. – lipiec 2010 r.

Uczestnictwo autorów 15 najlepszych biznesplanów w 6 miesięcznym procesie bezpłatnej preinkubacji, mentoringu, doradztwie proinnowacyjnym. Otrzymają oni również wsparcie przy poszukiwaniu i zdobywaniu środków finansowych na dalszy rozwój swojej firmy, już poza Inkubatorem Przedsiębiorczości.

Według danych zawartych w publikacji P. Tamowicza „Przedsiębiorczość akademicka spółki out/off w Polsce” w 2006 roku w Warszawie istniały 4 firmy tego typu, na 18 działających na terenie całej Polski. Dla zobrazowania sytuacji warto porównać te dane z ilości analogicznych spółek powstałych we Francji (387) lub w Wielkiej Brytanii (920). To właśnie tak mała ilość firm typu spin out/off oraz brak wiedzy na temat działalności tego rodzaju była powodem podjęcia powyższej inicjatywy przez jego organizatorów. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do zorganizowania projektu jest ogromny potencjał akademicki Warszawy – w roku akademickim 2006/07 na 75 warszawskich uczelniach kształciło się ponad 282,5 tys., czyli 14,6% ogółu studentów w Polsce. Czyni to Warszawę największym ośrodkiem akademickim w skali kraju, także o bardzo wysokim poziomie przedsiębiorczości.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.