Kobiecy pomysł na biznes

Poleć znajomemu Wydrukuj artykuł Subskrbcja RSS
2010-10-08

Mówi o sobie, że jest mamą z pasją. W dodatku wspólnie z mężem uwielbia podróżować, zawsze zabierając ze sobą maleńkie jeszcze dzieci. Tak zrodziło się zapotrzebowanie na nosidełka, które znacznie ułatwiają wędrowanie z dziećmi. O tym, jak przemienić pasję w rynkowy sukces rozmawiamy z Ulą Tuszewicką, właścicielką firmy BabyTuli.

Skąd pomysł na taki właśnie biznes?
Ogromne wrażenie wywarły na nas kobiety zarówno w Azji, jak i w Ameryce Południowej, które kilka dni po urodzeniu dziecka, nie mając możliwości odpoczynku i wyłącznego zajmowania się niemowlęciem, musiały powracać do swoich obowiązków. Dziecko wkładały więc do chusty, zawiązując ją na plecach, i powracały do pracy. Dzieci były wyjmowane tylko do karmienia lub przewijania. Z tej podróży przywieźliśmy peruwiańską chustę.

Nasza córeczka od urodzenia nie lubiła być odkładana do łóżeczka, lubiła spać tylko w chuście. Julek także zasypiał głównie noszony w nosidełku Mei Tai. Mimo że chustę bardzo lubiliśmy przy pierwszym dziecku, to o wiele szybciej wiązało się nam Mei Tai lub zapinało klamerki od nosidełka ergonomicznego.

Pokochaliśmy nosidła miękkie i wypróbowaliśmy różne dzięki miejscowym klubom noszenia, które posiadały bardzo bogatą wypożyczalnię nosideł i chust. Byliśmy wybredni i widzieliśmy wiele zalet w różnych nosidłach, a marzyliśmy o połączeniu ich w jedno. A że nasza Ba Noi (po wietnamsku babcia) jest niezwykle utalentowaną krawcową, na nasze życzenie uszyła nam piękne nosidło spełniające większość naszych wymagań. Z dnia na dzień postanowiliśmy szyć Tuli.

Dlaczego zdecydowała się Pani na założenie własnej firmy, a nie na pracę na etacie?

Po urodzeniu pierwszego dziecka praca na etacie nie wchodziła w grę. Zdecydowaliśmy, że nawet jeżeli będziemy musieli zmienić standard swojego dotychczasowego życia, to wolimy to, niż pozbawiać naszych dzieci możliwości bycia z nami... i pozbawiać siebie przyjemności całodobowej opieki nad maluchami. Na szczęście moje kwalifikacje pozwoliły na pracę w domu.

Czy jest popyt na nosidełka i chusty? Czy polskie mamy chętnie korzystają z takiego rozwiązania?

W Polsce noszenie w chustach i nosidłach miękkich to jeszcze nowość, ale praktyczność noszenia dzieci i pozytywny wpływ na ich rozwój powoduje, że coraz więcej rodziców interesuje się nimi.

 

Czym oferta Pani sklepu wyróżnia się na tle konkurencji?

Nasze produkty są projektowane i szyte w Polsce. Jesteśmy również ekorodziną i dbamy o środowisko. Chcemy także, aby nasza firma nie tylko produkowała najwyższej jakości nosidła, ale również oferowała prace ludziom w Polsce, wykorzystywała produkty polskie, takie jak materiały, taśmy, itd.

Ile potrzeba środków na rozkręcenie takiego biznesu? Na co trzeba przeznaczyć najwięcej pieniędzy?

Najwięcej inwestujemy oczywiście w materiały, produkcję i marketing.

Czy ma Pani wielu klientów?

Sprzedajemy Tuli dopiero od 3-4 miesięcy. Zainteresowanie naszymi nosidełkami rośnie, co daje nam wiarę w to, że warto szyć je dalej.

Dlaczego pani zdaniem polskie mamy powinny korzystać z nosidełek, jakie posiadają one zalety?

Dzięki nosidełku dziecko może stać się integralną częścią Twojego codziennego życia i codziennej rutyny. Poczucie bliskości dziecka i zaspokojenia jego podstawowych potrzeb jest bezcenne!

 

Zaprezentuj swój e-biznes na MamBiznes.pl. Wyślij opis na kontakt@mambiznes.pl. Codziennie nowe startupy. Zobacz największą bazę startupów >>>

 

Noszenie jest także niezwykle wygodne dla opiekuna. Mając dwie wolne ręce i poczucie, że dziecko jest bezpieczne i szczęśliwe, możesz pójść na zakupy, na spacer, zająć się starszym dzieckiem, a nawet uporządkować dom. Mając dziecko blisko przy sobie, zapewniasz mu bezpieczeństwo. Noszenie w nosidełku jest idealnym rozwiązaniem na podróżowanie. W tłumie ludzi, pociągach, lotniskach, niezastąpione jest poczucie, że dziecko jest bezpieczne. Wózek nie zawsze zapewnia takiego bezpieczeństwa i nie zawsze jest wygodny w zatłoczonych miejscach albo na piaszczystych plażach.Czy te nosidełka są bezpieczne dla dzieci?

Prawidłowe noszenie dzieci w chustach i nosidełkach miękkich jest bezpieczne, a wręcz zalecane przez pediatrów.

O czym powinny pamiętać mamy, które zdecydują się na używanie nosidełek?


Warto poczytać o zaletach noszenia dzieci w nosidłach miękkich/nosidłach ergonomicznych. Przed użyciem zakupionego nosidełka zawsze należy zapoznać się z ulotką i instrukcją. W razie wątpliwości, jak używać nosidła, lepiej zapytać albo producenta, albo lokalnego doradcy od noszenia dzieci. W większości miast są kluby, które uczą, jak prawidłowo nosić dziecko w chuście i nosidłach.

Jaka jest cena takiego nosidełka?

Nosidełko kosztuje 359 zł.

Jak powstaje takie nosidełko? Pani sama je projektuje?

Po wielu latach noszenia w chustach i nosidłach miękkich oraz po długich miesiącach rozmów z innymi noszącymi rodzicami stworzyłam nosidło, które nie tylko oferuje możliwość naturalnej pozycji fizjologicznej dziecka, ale jest uszyte w Polsce z najlepszej jakości, mięciutkiej 100% bawełny. W realizacji projektu oczywiście pomagają mi krawcowe z wieloletnim doświadczeniem.

 

Czy wiesz, które konto osobiste jest najlepsze?


Ile można zarobić na takim biznesie?


Nie wiem. Proszę mnie o to zapytać za rok lub dwa Dla mnie to przede wszystkim olbrzymia pasja. Wiem, jak to brzmi... ale mówię poważnie. Nie jestem przekonana, że na nosidłach mogę zarobić więcej niż w swoim zawodzie, ale wiem ze szycie nosidełek, bez których sama nie wyobrażam sobie wychowywania dzieci, daje mi tyle zapału do pracy i tyle pozytywnej energii, że pieniądze zarobione w trakcie pracy dla firmy tego mi nie zaoferują!

Pani plany na przyszłość w związku z biznesem?

Nosidełka Tuli wzbudzają zainteresowanie z zagranicy. Spotykamy się z dystrybutorami zagranicznymi, którzy składają nam rożne oferty współpracy. Przyszłość wiąże więc z poszerzeniem rynku.

Jaką radę miałaby pani dla osób, które wahają się, czy założyć własną firmę?

Każdy jest inny, więc namawiać do zakładania własnej firmy raczej nie będę. Są plusy i minusy pracy dla siebie. Własna firma to dużo pracy, odpowiedzialności i wyrzeczeń. Jest to także olbrzymia satysfakcja i wspaniale doświadczenie, którego nie da się nauczyć z książek lub z pracy dla kogoś.

Dziękuję za rozmowę.

Jeżeli masz ciekawy pomysł na biznes i go realizujesz - napisz do redakcji i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.

 

- Ciekawy pomysł na biznes dla każdego

- Zarobili miliony na niezwykłym pomyśle

- Jak nastolatek został milionerem

- Pomysł na biznes, który przyniósł fortunę

 

Barbara Sielicka
Bankier.pl

 

Komentarze
MarylaDrozda 2011-03-05 22:19:07
Cudowna historia. Fajny produkt, chyba sobie takie kupie!
Monique 2011-08-09 10:38:06
Wszystko super, pomysł niesamowity, ale... cena nosidelka wg mnie jest za wysoka.. zwykla kobieta sobie na to nie pozwoli! POzdrawiam i zycze sukcesow!
IDEA BANK 2012-07-20 15:56:11
Witam, Zachęcamy do skorzystania z pomocy IDEA BANKU przy założeniu działalności gospodarczej http://jednookienko.ideabank.pl/ Dlaczego My ? • Pomagamy bezpłatnie • Wypełniamy wniosek do ewidencji • Dobieramy odpowiednie kody PKD • Pomagamy w doborze najbardziej optymalnej formy opodatkowania • Zgłaszamy do ZUS/ US • Zgłaszamy do US jako płatnika podatku VAT Korzyści: • Brak formalności • Oszczędność czasu • Pomoc ze strony wykwalifikowanej kadry Dzięki naszej pomocy założenie firmy jest szybkie, łatwe i przyjemne - przyszły przedsiębiorca odbywa tylko jedną wizytę w urzędzie miasta lub gminy.

Dodaj komentarz

Treść
Nick
Przepisz kod z obrazka

Jeżeli nie możesz sprawić by działało dobrze - spraw chociaż by dobrze wyglądało

Bill Gates

Czy wiesz, że...?

Według raportu Banku światowego, Polska spadła z 68. na 74. miejsce w rankingu krajów przyjaznych dla biznesu. Wyprzedziły nas państwa na pozór dużo mniej zaawansowane cywilizacyjnie: Salwador, Grenada, Kazachstan, Kenia czy Kiribati
POLECAMY
Skąd kapitał na własny biznes? Sięgnij po 83 tys. zł
Jak zdobyć wymarzone pieniądze na własny biznes?
Wpadli na pomysł, jak ogolić klientów
Grzebień, który pozwala na precyzyjne golenie.
Niezwykły pomysł, jak zarobić na mchu i kameniach
Branża wnętrzarska to od lat pole do popisu dla pomysłowych produktów.
Wpadł na pomysł sandałów, które szukają skarbów
Pomysłowość ludzka nie zna granic.

Bonnier Business Polska