Zarobili 20 mln dol. w 3 miesiące

Poleć znajomemu Wydrukuj artykuł Subskrbcja RSS
2011-04-28

Stworzyć startup, który szybko znajdzie nabywcę lub inwestora - o tym marzy każdy młody przedsiębiorca. Sztuka ta udała się twórcom aplikacji IntoNow, którzy sprzedali firmę w zaledwie 3 miesiące od startu. Nabywcą został internetowy gigant Yahoo, który zapłacił za witrynę 20 mln dol.Nowy nabytek Yahoo pozwala na tworzenie społeczności wokół telewizyjnych programów. Użytkownicy mają do dyspozycji aplikację, dzięki której na bieżąco oceniają ulubione seriale, teleturnieje itp. Narzędzie umożliwia wymianę opinii, tworzenie rankingów, rekomendowanie oraz znajdowanie nowych programów wartych obejrzenia.

Bezpłatne doradztwo w zakładaniu firm


Według znanego bloga technologicznego Techcrunch, Yahoo z zakupem IntoNow ubiegło dwóch innych gigantów. O przejęciu aplikacji na iPhona myślały Facebook i Twitter. Transakcja potwierdziła ożywienie na rynku fuzji i akwizycji, o którym mówi się coraz głośniej. Rośnie liczba transakcji i kwoty sprzedaży, co powoduje, że powracają pytania o powrót bańki internetowej. 20 mln dol. za projekt, który jeszcze nie zarabia to dużo, niezależnie od oceny potencjału narzędzia. Wyścig gigantów podnosi wyceny młodych firm technologicznych do rozmiarów przypominających początek tego wieku.

 

foto: strona główna IntoNow.com

 

Yahoo to dzieło Davida Filo i Jerrego Yang'a, którego początki sięgają roku 1994. Nazwa Yahoo! pochodzi od frazy: "Yet Another Hierarchical Officius Oracle", którą przetłumaczyć można jako  „kolejny zhierarchizowany system zarządzania bazą danych”. Polska wersja portalu działa od 24 stycznia 2011 roku pod domeną yahoo.pl.

Komentuje Marek Rusiecki, Xevin Investments

Ciekawa aplikacja i transakcja. Podobne narzędzia rozpoznające tytuły piosenek są już bardzo popularne. Co do ceny – nic mnie już nie zdziwi. To, że mamy do czynienia z bańką podobną do 2000 roku widać chyba gołym okiem. Nie ważne czy projekt zarabia czy nie, ważne, że jest ciekawy i do tego na smartphony/tablety. Duzi gracze internetowi i fundusze podbijają ceny między sobą, aby przypadkiem nie przegapić kolejnego hitu mobilnego. W gruncie rzeczy nie ma się czemu dziwić, bo bańki spekulacyjne mamy dzisiaj nie tylko na rynku firm technologicznyc

 

- Jak powstał Facebook?

- Historia sukcesu firmy Apple

- Jak zrodziła się potęga Google?


Grzegorz Marynowicz
Analityk Bankier.pl

 

Komentarze
milioner 2011-04-28 12:39:04
Startup About.me został kupiony za tyle samo przez AOL,zanim jeszcze wystartował.
Grzegorz 2011-05-10 12:53:04
Zawsze z ciekawością czytam o tych start-upach, które są tak chętnie kupowane, tylko potem brak pomysłu jak wyciągnąć z nich kasę. Na palcach można policzyć te, które są dochodowe. Te SU nie mają żadnego wyższego celu, tylko taki zapychacz wolnego czasu. Dla mnie wzorowym serwisem jest np. Allegro, bo to nie zabawka, która się znudzi, ale platforma do transakcji.
iks 2011-05-13 18:53:46
Farmazony... i tyle. Ile można mieć kont na portalach i kto to czyta?? I dodatkowo nie obchodzi mnie kto jak ocenił dany film lub serial. Oglądam zwiastun jest ok to jadę z nim dalej.
Pozycjonerzy24.pl 2011-06-26 12:01:56
Z doświadczenia wiem, że na zwiastunie są pokazywane najlepsze momenty filmu. Więc przed pójściem do kina, czy rozpoczęciem maratonu seriali lubię poznać opinię innych. Pomysł jak najbardziej fajny.
o 2012-07-24 15:53:20
popieram iks'a ja skasowalem nawet konto na fb... po co komu kolejny bzdurny portal...
Tomek 2012-08-10 18:45:45
No i dlatego nigdy nic nie osiągniecie w biznesie. Patrzycie własną miarą, czyli niszową, a to nikogo nie interesuje co robią, czy myślą outsiderzy. Mam nadzieję, że nie zabieracie się na biznes, bo i tak wam nie wyjdzie (to jest odpowiedz do @iks @o)

Dodaj komentarz

Treść
Nick
Przepisz kod z obrazka

Zwlekanie to naturalny morderca szansy na sukces

Victor Kiam
Pit 2016

Czy wiesz, że...?

Najadroższą domeną sprzedaną w Wielkiej Brytanii był adres Cruises.co.uk. Nowy właściciel zapłacił za domenę 560 000 funtów, czyli około 1 miliona dolarów
POLECAMY
Pomysł na biznes zaprogramował sobie na studiach
Zbuduj prostego robota w 2 godziny.
Takeandbuy.pl
Aplikacja oferująca wiele kuponów rabatowych głównie do lokalnych firm z ponad 40 największych miast.
Szukam-trenera.pl
Platforma jest internetową wyszukiwarką trenerów i instruktorów.
Doszkalaj.pl
Miejsce w internecie, w którym użytkownik bezpłatnie uzyskuje dostęp do obszernej bazy szkoleń.

Bonnier Business Polska