Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Oto 5 pomysłów, które powalczą o 40 tys. zł

Już tylko 5 pomysłów zostało na placu boju w ramach programu Orange Fab. Pomysłodawcy tych projektów mają szansę na rozwój swojego produktu, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych,  wsparcie finansowe oraz współpracę z popularną siecią komórkową.


Do konkursu startupów zgłosiło się 107 pomysłodawców. Zaproszeni do oceny eksperci z tej grupy wyłonili czołową piątkę, która przeszła do finału rywalizacji. W ostatecznej rozgrywce pomysłodawcy tych projektów przez 12 tygodni pod okiem specjalistów będą pracować nad swoimi produktami. Na proces akceleracji składają się takie elementy jak dopracowanie ostatecznej wersji projektu czy wypracowanie najlepszego modelu biznesowego. Po 3 iesiącach ciężkiej pracy okaże się, który pomysł zyska finansowy zastrzyk(do 40 tys. zł) oraz zainteresowanie ze strony sieci Orange, która nie ukrywa, że najlepsze projekty chce włączyć do swojej oferty.

Oto 5 wyłonionych startupów:

– Aplikacja „Usługi LBS za pomocą femtokomórek” autorstwa firmy PKRM wykorzystuje innowacyjną metodę wykrywania telefonu komórkowego za pomocą małej stacji nadawczej. Umożliwia to m.in. promowanie usług świadczonych w okolicy, w której przebywa właściciel telefonu.

„Brinch” stworzony przez Lemon Labs to wirtualny asystent klienta. Pozwala na lepsze poznanie zachowań i nawyków kupujących i dzięki temu tworzenie spersonalizowanych ofert komunikowanych przez smartfony. 

Edu4work opracował aplikację „hollo.pl”, która zapewnia możliwość zgłoszenia awarii lub wypadku drogowego, szybkiego wezwania pomocy i rozliczenia należności za usługę dzięki modułowi płatności mobilnych.

„Kekemeke” firmy Sellupp to skuteczny program lojalnościowy dla klientów małych i średnich firm usługowych, który znaną zasadę zbierania pieczątek na kartonikach przenosi w świat technologii mobilnych. Umożliwia dwustronną komunikację z konsumentami.

„OORT” opracowany przez firmę Thing pozwala użytkownikom kontrolować urządzenia w ich otoczeniu za pomocą jednej aplikacji w smartfonie lub na tablecie, bez względu na ich producenta. Umożliwia tworzenie własnego systemu inteligentnego domu bądź biura.

Grzegorz Marynowicz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
NICK 26 mar 2015 (10:23)

Wszystkie "INNOWACYJNE" pomysły na "ZACHODZIE" już są wdrożone :)
Ale i tak już jesteśmy nie kilkadziesiąt a kilka lat za nimi i to jest pozytywne :)