Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wolves Summit skutecznie połączył startupy i inwestorów

W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki zakończyła się dwudniowa konferencja Wolves Summit. W międzynarodowym wydarzeniu dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji skupionym na networkingu, innowacjach oraz nowych technologiach uczestniczyło ponad 2000 osób z całego świata.

2044 uczestników z ponad 50 krajów, 276 startupów prezentujących swoje innowacyjne pomysły i produkty przed 534 przedstawicielami korporacji i inwestorami z całego świata. 3028 przeprowadzonych spotkań 1:1. Dziesiątki godzin prelekcji na 3 scenach skupione na nowych technologiach, sprzedaży, marketingu i branży startupowej.

 Między 11 a 13 kwietnia tego roku przez Wolves Summit przewinęło się ponad 2000 osób, każda poszukująca nowych ścieżek rozwoju swoich firm – wyjaśnia Barbara Piasek, CEO Wolves Summit – jedną z kluczowych aktywności, jakie promujemy, jest networking. Umożliwia on startupom poznanie bardzo dużej liczby potencjalnych klientów i inwestorów w krótkim czasie – dodaje.

Networking na najwyższym poziomieUczestnicy konferencji otrzymali ogromne pole działania w zakresie poznawania nowych osób i nawiązywania kontaktów biznesowych. Aktywności networkingowe podczas Wolves Summit nie ograniczyły się jedynie do spontanicznych rozmów w holu albo podczas przerw na kawę. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół i jeszcze przed rozpoczęciem konferencji ustawili uczestnikom setki spotkań 1:1. Ich celem było połączenie przedstawicieli startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji. Strefa tak zwanych Speed Dates, czyli krótkich spotkań 1:1, cieszyła się ogromną popularnością i wypełniona była uczestnikami aż do oficjalnego zakończenia konferencji.

Oprócz zaplanowanych spotkań goście Wolves Summit mogli prowadzić networking również w nieformalnych warunkach – podczas Networking Party. Impreza networkingowa w warszawskim klubie BANK przyciągnęła tłumy uczestników Wolves Summit, które w mniej oficjalnych okolicznościach miały szansę zapoznać się z interesującymi osobami. Skuteczne rozmowy biznesowe podczas wieczornej imprezy? Yes, please!

The Great PitchGwoździem programu całej konferencji były prezentacje 276 startupów z 50 państw na sześciu scenach Kinoteki Pałacu Kultury i Nauki. 11 kwietnia wszystkie uczestniczące w Wolves Summit młode firmy technologiczne opowiadały o swoich projektach i pomysłach setkom inwestorów i przedstawicieli korporacji. Miały dokładnie 3 minuty. Nie jest to łatwe zadanie, więc szczególnie przydatne okazywały się webinary i szkolenia Piotra Buckiego dotyczące sztuki pitchowania poprzedzające samą konferencję. Do finału przeszło wprawdzie tylko 9 firm, jednak zdecydowana większość, dzięki przeprowadzonym spotkaniom z inwestorami, już teraz może liczyć na wsparcie finansowe i rozwijać swoje produkty.

– Warsztaty, prelekcje i konkurs The Great Pitch, jak również Speed Dates z inwestorami były jeszcze lepsze, niż rok temu. Skorzystaliśmy ze wszystkich możliwości, jakie oferuje konferencja i planujemy pojawiać się na każdej kolejnej edycji wydarzenia – podsumowuje swoje doświadczenie podczas Wolves Summit Lance Gregorchuk ze startupu NoTaLiHo.

And the winner is…Zwycięzca konkursu The Great Pitch, niemiecki startup SwipeStox, uzyskał finansowanie w wysokości $100 000. Ich aplikacja mobilna polegająca na social tradingu w oczach sędziów okazała się najlepsza, a przedstawione rozwiązania najatrakcyjniejsze. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę specjalną dla firm na wyższym etapie rozwoju, którą zdobył Twisto – czeski startup technologiczny oferujący szybkie kredyty przy zakupach online.

Już 24-26 października 2016 r. w Warszawie odbędzie się czwarta edycja Wolves Summit. 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.