800 tys. zł dotacji na własny biznes. Nabór pomysłów trwa

Poleć znajomemu Wydrukuj artykuł Subskrbcja RSS
2016-09-19

Minęło pół roku od startu inicjatywy „Platformy startowe dla nowych pomysłów”, w którym na perspektywiczny młody biznes można pozyskać nawet 800 tys. zł dotacji. W ramach projektu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do etapu inkubacji przeszło 130 pomysłodawców, ale kolejni wciąż mają szansę - dowiedział się portal MamBiznes.pl.

 


 

Projekt skierowany do osób z nowatorskim pomysłem na biznes ruszył w marcu tego roku. Do zlokalizowanych na terenie Polski wschodniej akceleratorów zgłosiło się 1707 innowatorów zainteresowanych pozyskaniem pieniędzy i eksperckiego wsparcia. Z tego grona wyłonionych zostało 130 szczęśliwców, którzy w poszczególnych inkubatorach pracują nad udoskonaleniem biznesplanu. – Z 80 pomysłodawcami zawarto już umowy inkubacyjne, których finalnym etapem może być uzyskanie bezzwrotnej dotacji – mówi portalowi MamBiznes.pl, Miłosz Marczuk, rzecznik PARP.  

 

Dla spółek, które już zawarły umowy z Platformami startowymi opracowywane są indywidualne programy inkubacji. W ramach programów przedsiębiorstwa otrzymują wsparcie Platform w postaci usług podstawowych (prawnych, księgowych, marketingowych) i specjalistycznych, służących wypracowaniu rentownego modelu biznesowego opartego o innowacyjny produkt. 

 

Nabór pomysłów trwa

 

Startup, który w wyniku inkubacji stworzy pozytywnie zweryfikowany model biznesowy (potwierdzony rekomendacją Animatora Platformy startowej), może ubiegać się o dofinansowanie w ramach poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej PO PW 2014-2020.  Bezzwrotna dotacja dostępna dla startupu w ramach w ramach tego konkursu wynieść może do 800 tys. zł. - Fakt, że Platformy już rozpoczęły inkubacje pomysłów, nie oznacza, że zamknięty został nabór pomysłów. Zainteresowani pomysłodawcy nadal mogą zgłaszać swoje pomysły poprzez stronę www.platformstartowe.gov.pl. Otwarte nabory prowadzą nadal wszystkie Platformy - mówi nam rzecznik PARP.

 

Program "Platformy startowe" ruszył od 1 marca tego roku w województwach: lubelskim podlaskim, świętokrzyskim, podkarpackim i warmińsko mazurskim. Udział w inicjatywie PARP mogą osoby do 35. roku życia z innowacyjnym pomysłem na biznes. Przeczytaj także:

 

- Miliony złotych dotacji na zakładanie firm czekają na chętnych

- 83 tys. zł na rozkręcenie własnej firmy. Pieniądze jeszcze są

 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

 

Komentarze
UP 2016-09-19 17:06:03
Po co startować jak wiadomo, że ktoś z Misiewiczów wygra albo jakiś inny kochanek Macierwicza?
walciesie 2016-09-19 17:29:34
WARTOSCIOWY POMYSŁ NIE POTRZEBUJE SZPIEGÓW. Przekrętasy i przydupasy powinny być zapuszkowane.
warsaw 2016-09-19 18:48:06
Mam nadzieje, ze już wkrótce EU i reszta świata będzie miejscem eksportu dla tych nowych firm! Powodzenia! :)
FOGK4 2016-09-19 22:34:01
Niestety jakosc uslug inkubacji w Rzeszowie czy Lublinie jest fatalna.Mam wrazenie ze ci co inkubuja bardziej od poczatku zabiegaja o to zeby miec z kogo ciagnac kase w przyszlosci niz pomagaja. To co doradzaja to mozna przeczytac na 3 portalach internetowych wiec ich porady dobre sa dla Januszy po zawodowkach ale kielnia to nie produkt innowacyjny. Niestety nie za wiele do piwiedzenia maja dla innowatorow którzy pracuja nad czyms nowym. 99% tych pomyslow to strata pieniedzy i czasu. Ci co inkubuja zamiast doradzac to czesto pytaja juz czy lokal od nich sie wynajmie, czy bede mogla zaplacic za 6 mcy z góry jak tylko dostane dofinansowanie. Oczywiście napisza za mnie biznes plan i wszystko zrobia abym dostala kase i miala za co im slono zaplacic. W ten sposób uzalezniaja nowych innowatorow od siebie a pozniej jezeli innowacja sie powiedzie to sa jak pijawki: nagle czynsz rosnie o 100%, stawki za wszystko razy 1.5. Bron Boze poszukac przez nich kapitalu pozniej i zakladac spolki które beda przez nich dofinansowane kiedy produkt juz bedzie innowacyjny bo wyssa z was kase na maxa. LPNT w Lublinie i podmioty wspolpracujace - niestety bajki opowiadali na spotjaniach wstepnych, w Rzeszowie bylo podobnie. ODRADZAM. SAMEMU SIE STARAC CENY NAJMU LOKALI I STAWKI W INKUBATORACH zawsze negocjowac.

Dodaj komentarz

Treść
Nick
Przepisz kod z obrazka

Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj

Winston Churchill
Pit 2016

Czy wiesz, że...?

Według raportu Banku Światowego Doing business 2008 kraje, w których najłatwiej prowadzić biznes to Singapur, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Hongkong i Dania
POLECAMY
Pomysł na biznes zaprogramował sobie na studiach
Zbuduj prostego robota w 2 godziny.
Pomysł na biznes zaprogramował sobie na studiach
Zbuduj prostego robota w 2 godziny.
Zebrali już 700 tys. zł na Kickstarterze. Jak się to robi?
Jak przygotować dobrą kampanię crowdfundingową.
Jego pomysł na biznes w internecie zrodził się u fryzjera
Przygodę ze startupem rozpoczął w 2015 roku.

Bonnier Business Polska