Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Masz start-up? Weź udział w Start Path

Rozpoczyna się nabór do zimowej edycji globalnego programu akceleracyjnego Mastercard. Aby rozwinąć swoją działalność lub zwiększyć rentowność, startupy coraz częściej szukają możliwości współpracy z korporacjami, w celu skorzystania z ich kompetencji operacyjnych i technologii. Program dla startupów Start Path Global firmy Mastercard pomaga im zaistnieć na rynku. Właśnie rozpoczyna się nabór wniosków do nowej edycji programu zima 2016 r.

Program Start Path Global to element działań Mastercard mających na celu skorzystanie z potencjału najlepszych startupów, by zaoferować wartość dodaną partnerom biznesowym firmy oraz całej branży usług finansowych. Program powstał na początku 2014 r. jako platforma bezpośredniej współpracy Mastercard ze startupami z całego świata. Celem Start Path jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań w wielu dziedzinach: od sztucznej inteligencji przez handel konwersacyjny po technologię blockchain. W ostatnich dwóch latach program objął ponad 90 firm z 24 branż. Mastercard aktualnie współpracuje przy projektach pilotażowych lub jest współwłaścicielem prawie 20% z nich.

„Szukamy innowacji nie tylko wewnątrz naszej firmy. Chcemy również wykorzystać potencjał rozwiązań wdrażanych przez startupy” — powiedział Stephane Wyper, globalny lider Mastercard Start Path. „W ramach programu dostosowujemy nasze podejście do każdego startupu tak, żeby zwiększyć korzyści zarówno dla poszczególnych firm, jak i dla całej branży. Naszym zdaniem nie ma rozwiązania dostosowanego do potrzeb wszystkich startupów, dlatego korzystamy z różnych mechanizmów, takich jak wewnętrzne programy pilotażowe, interfejsy Mastercard API czy dostęp do bazy naszych klientów i sieci partnerów”.

Polskim startupom szlak do udziału w programie Mastercard przetarła warszawska firma ZenCard, platforma marketingu transakcyjnego, która zakwalifikowała się do pierwszej edycji Start Path Global. Przykłady zagranicznych firm, które zakwalifikowały się do programu, to izraelskie startupy SuperSmart i PayKey, berlińska firma Itembase i holenderska InvoiceSharing.

Możliwości programu dobrze obrazuje przykład izraelskiego startupu VATBox, który umożliwia zwiększenie widoczności procesów związanych z rozliczaniem podatku VAT, a także upraszcza odzyskiwanie go i zarządzanie nim poprzez zwiększanie przejrzystości globalnych wydatków związanych z VAT dla dyrektorów finansowych i specjalistów ds. podatków w przedsiębiorstwie. W Europie firma VATBox przeprowadziła program pilotażowy przy udziale Mastercard i przedstawiła swoje możliwości zautomatyzowania procesu odzyskiwania podatku VAT, zapewnienia przejrzystości tego procesu oraz zwiększenia jakości i zgodności z przepisami. Na podstawie sukcesu programu pilotażowego VATBox został oficjalnym dostawcą rozwiązań dla Mastercard w zakresie odzyskiwania podatku VAT.

W każdym kwartale odbywa się nabór startupów do nowej „klasy” Start Path, na okres sześciu miesięcy. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji, a termin składania wniosków upływa 11 października 2016 r. 

Źródło: materiał pras.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.