Biznes i recykling, czyli niezwykły nożyk do cięcia butelek

Poleć znajomemu Wydrukuj artykuł Subskrbcja RSS
2016-11-09

Recykling i wszystko co związane jest z ekologią to obszary, gdzie nie brakuje biznesowych inspiracji i dużych pieniędzy. Troskę o środowisko naturalne z dochodowym biznesem udało się połączyć pomysłodawcom niezwykłego nożyka do butelek PET.

 


 

Brytyjscy naukowcy wyliczyli, że wyrzucane w ciągu roku butelki PET, ułożone jedna na drugiej zbudowały by wieżę o wysokości 28 mln km. Jeśli do tego dodać fakt, że popularny Poli(tereftalan etylenu) może się rozkładać do 500 lat to mamy odpowiedź na pytanie, jak zrodził się pomysł stworzenie Plastic Bottle Cutter.  Przyrząd  służy do ponownego wykorzystania i recyklingu plastikowych butelek, zamieniając je w uniwersalne, poręczne liny. Wszystko za sprawą opatentowanej konstrukcji, która umożliwia cięcie popularnych PET-ów na dowolnej szerokości taśmę. 

 

 

Myśleliśmy, jak wykorzystać fakt, że w każdym domu codziennie wyrzucane są plastikowe butelki. Naszym wyzwaniem, było stworzenie poręcznego, kieszonkowego gadżetu, który w prosty i sprytny sposób potnie tworzywa po butelkowanej wodzie, sokach czy mleku – mówią pomysłodawcy przyrządu. Po wielu próbach i kilku wersjach prototypu powstał Plastic Bottle Cutter, który szybko podbił serca fanów recyklingu.

 

 

Innowatorzy na początku tego roku wystartowali z kampanią na Kickstarterze, aby zebrać środki na uruchomienie masowej produkcji przyrządu. Pomysł, który odpowiada na realne problemy połączony z viralnym filmikiem dały efekt w postaci 356 tys. dolarów zebranych od 7798 użytkowników Kickstartera. Dzięki kampanii pomysłodawcy pozyskali nie tylko finansowanie, ale również kontakty i dystrybutorów z największych sieci marketów. Przeczytaj także:

 

- 10 pomysłów jak zarobić na dzieciach

- Kontrowersyjny pomysł na biznes w seksbranży

- Sms na rolce papieru, czyli niecodzienny pomysł na bizne

 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

 

Komentarze
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Treść
Nick
Przepisz kod z obrazka

Kapitał nie myśli, kapitał liczy

Karol Marks
Pit 2016

Czy wiesz, że...?

Najadroższą domeną sprzedaną w Wielkiej Brytanii był adres Cruises.co.uk. Nowy właściciel zapłacił za domenę 560 000 funtów, czyli około 1 miliona dolarów
POLECAMY
20 najdroższych domen na świecie w roku 2016
Właściciela zmieniły m.in.: Broker.com, Rate.com i Quick.com.
Takeandbuy.pl
Aplikacja oferująca wiele kuponów rabatowych głównie do lokalnych firm z ponad 40 największych miast.
Szukam-trenera.pl
Platforma jest internetową wyszukiwarką trenerów i instruktorów.
Doszkalaj.pl
Miejsce w internecie, w którym użytkownik bezpłatnie uzyskuje dostęp do obszernej bazy szkoleń.

Bonnier Business Polska