23 letni student zarabia sprzedając powietrze w puszce

Poleć znajomemu Wydrukuj artykuł Subskrbcja RSS
2016-12-21

23 letni student Antoine Deblay wpadł na pomysł jak sprzedawać świeże powietrze. Młody biznesmen wykorzystał fakt, że nazwę miejscowości Montcuq satyrycy zmieniali na "moncul", co w tłumaczeniu oznacza "mój tyłek".

 

Bazując na grze słów pomysłodawca stworzył puszki Air de Montcuq. Opakowanie powietrza kosztuje 5 euro i jak zapewnia Antoine zawiera 250 ml wysokiej jakości produktu. Ekologów uspokaja z przymrużeniem oka, że zawartość puszki jest w 100 proc. organiczna, a działalność nie wpływa negatywnie na środowisko. - Nasze zbiory ograniczamy do 10 litrów powietrza tygodniowo – żartuje Antoine.Cała firma mieści się w studenckim mieszkaniu. - Sam zamawiam puszki, naklejam etykiety i pakuję. Jestem jednocześnie na produkcji, zajmuję się marketingiem i odpowiadam za obsługę klientów – śmieje się.

 

Początkowo sprzedawał puszki z powietrzem wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej. Obecnie nietypowy produkt można także kupić w sklepach z pomysłami na prezent oraz biurach turystycznych regionu. Wciąż jednak 70 proc. sprzedaży puszek generowanych jest w sieci. Klientami są osoby, które kilka euro płacą wyłącznie dla żartu, jak również turyści szukający pamiątki z wizyty w malowniczej okolicy.

 

 

Osoby szukające pomysłu na biznes mogą rozważyć czy w Polsce nie ma miejsca na podobne puszki z powietrzem z Zakopanego, Kołobrzegu czy Świnoujścia.

 

Kiedyś informowaliśmy o podobnym pomyśle na biznes. Firma sprzedaje tęskniącym za krajem emigrantom irlandzką ziemię. Przeczytaj o tym pomyśle.

 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

 

Komentarze
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Treść
Nick
Przepisz kod z obrazka

Kapitał nie myśli, kapitał liczy

Karol Marks
Pit 2016

Czy wiesz, że...?

Marka Coca Coli jest więcej warta niż jej wszystkie aktywa trwałe
POLECAMY
Pomysł na biznes zaprogramował sobie na studiach
Zbuduj prostego robota w 2 godziny.
Takeandbuy.pl
Aplikacja oferująca wiele kuponów rabatowych głównie do lokalnych firm z ponad 40 największych miast.
Szukam-trenera.pl
Platforma jest internetową wyszukiwarką trenerów i instruktorów.
Doszkalaj.pl
Miejsce w internecie, w którym użytkownik bezpłatnie uzyskuje dostęp do obszernej bazy szkoleń.

Bonnier Business Polska