Nie będzie 800 tys. zł dotacji na własny biznes

Poleć znajomemu Wydrukuj artykuł Subskrbcja RSS
2017-01-03

Nie będzie kolejnych naborów w ramach inicjatywy „Platformy startowe”. Realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości program, który dawał startupom z tzw. Polski Wschodniej możliwość pozyskania bezzwrotnej dotacji nie będzie kontynuowany.

 Program „Platformy startowe dla nowych pomysłów” wystartował 1 marca w województwach: lubelskim podlaskim, świętokrzyskim, podkarpackim i warmińsko mazurskim. Pilotażowa inicjatywa dla startupów była częścią osi priorytetowej „Polska Wschodnia”.

 

 

Koncepcja zakładała zakwalifikowanie w 2016 roku 100 startupów, które najpierw przejdą proces inkubacji a najlepsze z nich będą mogły pozyskać 800 tys. zł dofinansowania na wdrożenie projektu. Oprócz  zastrzyku gotówki pomysłodawcy mogli uzyskać wsparcie w postaci usług prawnych, księgowych, marketingowych i innych, które miały pomóc  w wypracowaniu rentownego modelu biznesowego opartego o innowacyjny produkt. Na pilotażowy program PARP przeznaczyła 65,6 mln zł, ale dodatkowych środków nie będzie. 

 

Z początkiem nowego roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że kolejne nabory nie są planowane. Program będzie jedynie kontynuowany ze startupami, które wzięły udział w pilotażowym naborze.  Przez pierwsze pół roku funkcjonowania programu do zlokalizowanych na terenie Polski wschodniej trzech akceleratorów zgłosiło się 1707 innowatorów zainteresowanych pozyskaniem pieniędzy i eksperckiego wsparcia. Z tego grona wyłonionych zostało 130 szczęśliwców, którzy w poszczególnych inkubatorach pracowali nad udoskonaleniem biznesplanu.  Z 80 pomysłodawcami zawarto umowy inkubacyjne i to one w ostatnim etapie powalczą o 800 tys. zł dotacji. Inni pomysłodawcy, którzy również myśleli o programie „Platformy startowe dla nowych pomysłów”, jako szansie zdobycia finansowania dla startupu muszą poszukać innych inicjatyw. Pisaliśmy o nich wczoraj.

 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

 

Komentarze
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Treść
Nick
Przepisz kod z obrazka

Weźmy na przykład toalety. Zawsze uważałem, że demokracja gospodarcza tam właśnie się zaczyna

Sir Peter Parker
Pit 2016

Czy wiesz, że...?

Aż 60 procent studentów IV i V roku chce założyć własną firmę - wynika z badania przeprowadzonego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
POLECAMY
Pomysł na biznes zaprogramował sobie na studiach
Zbuduj prostego robota w 2 godziny.
Takeandbuy.pl
Aplikacja oferująca wiele kuponów rabatowych głównie do lokalnych firm z ponad 40 największych miast.
Szukam-trenera.pl
Platforma jest internetową wyszukiwarką trenerów i instruktorów.
Doszkalaj.pl
Miejsce w internecie, w którym użytkownik bezpłatnie uzyskuje dostęp do obszernej bazy szkoleń.

Bonnier Business Polska