MamBiznes.pl - Młody krezus sprzedał internetowy biznes za 900 mln dolarów

Młody krezus sprzedał internetowy biznes za 900 mln dolarów

Swój pierwszy milion zarobił w wieku 18 lat, a kilka dni temu stał się miliarderem. Divyank Turakhia, wschodząca gwiazda globalnego biznesu sprzedał projekt Media.net za kwotę 900 milionów dolarów.

 

 

Pochodzący z Indii przedsiębiorca kupca  znalazł w Chinach.  Nowym właścicielem rosnącego w szybkim tempie internetowego biznesu zostało Chinese Consortium. Firma z Państwa Środka zapłaciła hinduskiemu biznesmenowi kwotę 900 mln z w gotówce. Jak zapowiedział Divyank Turakhia środki m.in. zasilą inne przedsięwzięcia, które milioner rozwija wspólnie z bratem Behavinem  Turakhia.  

 

Sprzedany projekt Media.net to platforma  reklamowa, która daje właścicielom serwisów internetowych możliwość monetyzacji publikowanych treści.  Za pośrednictwem platformy w ubiegłym roku zrealizowano kampanie reklamowe na łączną kwotę sięgającą 450 mln dolarów. Ponad połowa tej kwoty generowana jest przez m-commerce a więc przez reklamę mobilną. Media.net zanotowała w roku 2015 przychody na poziomie 232 mln dolarów z czego aż 90 proc.  pochodziło z USA. Mająca główną siedzibę w Dubaju spółka zatrudnia 800 osób i ma biura m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku ,Zurychu, Bengaluru i Bombaju.

 

 

Divyank Turakhia pierwszą firmę założył w 1996 roku, gdy miał 14 lat. Pierwszym milionem na koncie mógł się pochwalić w wieku 18 lat. Jego majątek sięgnął 100 mln dolarów, gdy miał 23 lata a miliarderem został kilka dni temu – czytamy w komunikacie sprzedanej spółki. Przeczytaj także:

 

- Sprzedali swój portal za 120 mln zł

- Milionerzy, którzy sprzedali swoje biznesy

- Zarobili 20 mln dol. w 3 miesiące

 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl


Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł