MamBiznes.pl - Pomysłodawcy niezwykłej kostki zebrali już 5 mln dolarów w internecie

Pomysłodawcy niezwykłej kostki zebrali już 5 mln dolarów w internecie

Zaprojektowana przez dwójkę młodych Amerykanów odstresowująca kostka w ciągu kilkunastu dni zebrała od internautów ponad 5 mln dolarów. Kampania na Kickstarterze projektu Fidget Cube jeszcze się nie zakończyła a już znalazła się na liście wszechczasów.


foto: Kickstarter.com

 

Fidget Cube jest gadżetem dla każdego, kto czasem ze zdenerwowania, w momencie napięcia lub z przyzwyczajenia potrzebuje w ręce przedmiotu do pstrykania, kręcenia, stukania czy obracania. Właśnie dlatego Matthew and Mark McLachlan stworzyli i opatentowali kostkę pozwalającą rozładować stres. Fidget Cube ma sześć stron różniących się między sobą wbudowanym mechanizmem. Są strony z przyciskami umożliwiającymi klikanie, jest  mini joystick, kółko do kręcenia oraz jedna strona pusta na „wzięcie oddechu”. Kostka dostępna jest w 10 kolorach a koszt 1 sztuki w kampanii to 19 dolarów.  

Zaprojektowaliśmy wciągającą zabawkę, aby pomóc ludziom w koncentracji . Nasz produkt przyda się w pracy, w szkole, na wykładach , ale także podczas spotkań, czytania książki czy przed telewizorem– mówią pomysłodawcy Fidget Cube.  Ze swoim projektem wybrali się na największy serwis crowdfundingowy świata. Unikalny produkt w połączeniu z viralnym filmikiem spowodował ogromne zainteresowanie internautów. Do tej pory 136 tys. członków społeczności Kickstartera wsparło Fidget Cube kwotą 5,6 mln dolarów. Oni sami mówią - Jesteśmy wynalazcami. Kochamy wymyślać nowe pomysły i tworzyć nowe rzeczy, aby przyczyniać się do kształtowania świata wokół nas.

 

Kampania założycieli firmy Antsy labs to już piąte podejście na Kickstarterze. Do tej pory największą kwotę 51,026 zebrali na projekt eleganckiej ładowarki. Do końca zbiórki zostało jeszcze 13 dni a już kampania kostki dla nerwusów znalazła się w gronie największych w całej historii Kickstartera. Na liście wszechczasów pierwsze miejsce zajmuje kampania Smartwatcha Pebbe. Internauci wsparli projekt inteligentnego zegarka kwotą 20,3 mln dolarów. Za liderem zestawienia plasuje się zbiórka wielofunkcyjnego coolera, który zebrał 13,3 mln dolarów. Ostatnie miejsce na podium zajmuje projekt zegarka Pebbe2 wsparty kwotą 12,8 mln dolarów. Przeczytaj także:

 

- 10 odpowiedzi, jak zebrać najwięcej pieniędzy na Kickstarterze

- Polacy zebrali 3,5 mln zł na Kickstarterze. Jak się to robi?

 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl 


Wydrukuj artykuł Wydrukuj artykuł