StartWiadomościPomysł na biznesPolak potrafiHistorie sukcesuStart-upPoradnikiBiznesplanZakładam firmęNiezbędnikForum
Wywiady Wydarzenia Pamietaj Fundusze UE Akty prawne Formularze Kapitał Tagi Przykład biznesplanu

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Jakie sposoby na marketing internetowy?
klarowna
post Nov 18 2015, 01:30 PM
Post #1

Ekspert

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 10,546

Czy marketingiem internetowym można się zająć samodzielnie czy może lepiej zlecić to komuś?
Chodzi mi o takie opcje, gdzie sami mniej więcej ogarniamy media społecznościowe i właściwie moglibyśmy się tym zająć samodzielnie.
Go to the top of the page

+Quote Post
jagielonka
post Nov 19 2015, 10:25 AM
Post #2

Ekspert

Nr użytkownika: 11,088

Od razu mówię, że to nie jest dobry pomysł.
Niestety sama tego wszystkiego nie ogarniesz i nie zrobisz tego tak dobrze jak profesjonaliści. Stracisz sporo czasu i jeszcze możesz sobie zaszkodzić. Poszukaj jakiejś firmy, która zajmie się tym kompleksowo. Jak np. http://d2m.pl/serwisy-internetowe.html - ważne, żeby cała kampania była spójna. A taki efekt uzyskasz właśnie zlecając całość jednej firmie. d2m akurat odpowiada między innymi za identyfikację wizualną firm takich jak Oriflame, Hortex czy Nestle.

+Quote Post
dagaxx
post Nov 20 2015, 11:41 AM
Post #3

Ekspert

Nr użytkownika: 11,188

Jest taka strona która powie ci wszystko o marketingu internetowym i o tym jakie to daje możliwości. Zerknij sobie na http://skuteczni.pl/

+Quote Post
Wejdź do gry
post Dec 18 2015, 06:35 PM
Post #4

Średniozaawansowany
**

Nr użytkownika: 1,313

Przede wszystkim w marketingu internetowym liczy się naturalność. Aktywne i naturalne sposoby promocji są przyjazne nie tylko potencjalnym klientom, ale i przede wszystkim wyszukiwarce Google.

--------------------
Sprawdzone sposoby na marketing w internecie i nie tylko.

+Quote Post
Marina
post Jan 25 2016, 09:23 PM
Post #5

Zaawansowany

Nr użytkownika: 12,887

To wszystko zalezy. Jeżeli ma się o tym pojęcie można to zrobić samemu jeżeli nie lepiej zlecić specjaliście. Tutaj http://alterweb.pl/-youtube-jako-kanal-promocji jest ciekawy artykuł na temat kanałów na youtubie. Myślę, że to też dość ciekawa forma reklamy.

+Quote Post
zuzia.gola
post Feb 14 2016, 11:55 PM
Post #6

Ekspert

Nr użytkownika: 10,568

To, zależy jakie działania chcesz podjąć, jeżeli chodzi o pozycjonowanie to najlepiej zlecić to firmie. Co do mediów społecznościowych, to rzeczywiście można spróbować zająć się tym samodzielnie, oczywiście nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Z innych form promocji, mogę polecić serwersms, platforma jest prosta w obsłudze, umożliwia integrację usługi SMS z komputerem, bądź innym systemem np. stroną internetową lub aplikacją, można go obsługiwać z każdego miejsca na świecie.

+Quote Post
irena29
post Feb 26 2016, 09:51 AM
Post #7

Ekspert

Nr użytkownika: 11,960

Wydaje mi się, że w prowadzeniu marketingu internetowego mogłaby pomóc ta usługa - dystrybucja informacji. W ten sposób łatwiej obsługiwać klientów i mieć dostęp do dokumentów...

+Quote Post
sandiii
post Apr 23 2016, 10:06 AM
Post #8

Średniozaawansowany
**

Nr użytkownika: 10,092

CYTAT(klarowna @ Nov 18 2015, 02:30 PM) *
Czy marketingiem internetowym można się zająć samodzielnie czy może lepiej zlecić to komuś?
Chodzi mi o takie opcje, gdzie sami mniej więcej ogarniamy media społecznościowe i właściwie moglibyśmy się tym zająć samodzielnie.

Jak masz czas, chęci do nauki i pracy oraz głowę na karku to spokojnie dasz sobie radę sama. Jeśli zaś chodzi o sposoby to zajrzyj sobie przykładowo na http://www.admonkey.pl - tam znajdziesz mnóstwo inspiracji i to nie tylko w kontekście marketingu internetowego, ale szeroko rozumianej grafiki i designu.

+Quote Post
sylwia4012
post Apr 24 2016, 08:44 AM
Post #9

Ekspert

Nr użytkownika: 10,239

Dobrą opcją jest marketing bezpośredni, taki jak wspomniane wcześniej kampanie sms czy mailing. Oczywiście wszystko musi być przeprowadzone z głową i oparte o dobre bazy danych. W innym przypadku taki rodzaj marketingu może być potraktowany jako spam. Ale są firmy takie jak Marketing Relacji, które właśnie takim marketingiem się zajmują. Tutaj http://www.zumi.pl/2598170,Marketing_Relac...zawa,firma.html namiary na firmę.

+Quote Post
TadekB
post Apr 24 2016, 11:25 AM
Post #10

Początkujący
*

Nr użytkownika: 13,479

CYTAT(klarowna @ Nov 18 2015, 02:30 PM) *

Najlepszym rozwiązaniem jest zajęcie się samemu marketingiem. Z drugiej strony jeśli masz większą gotówkę na inwestycje to możesz zlecić komuś. W każdym bądź razie musisz zacząć interesować się tym sam bo jeśli sam nie będziesz wiedział na czym to polega to nie będzie w stanie wynająć odpowiedniej firmy pod Twoją niszę.

I też wszystko zależy od tego w jakiej branży chcesz działać bo pod różne tematy są różne metody promocji coś działa w tej branży a coś zupełnie innego działa w tamtej branży.

Tak czy siak bez wiedzy daleko nie zajdziesz.
Najlepsi marketerzy wiedzą że aby odnosić sukces trzeba się szkolić przez całe życie

+Quote Post
Maciej82
post Jan 11 2017, 11:13 AM
Post #11

Początkujący
*

Nr użytkownika: 11,803

Też szukam kogoś, kto zająłby się e-marketingiem - zależy mi na pozycjonowaniu mojej strony internetowej, kampanii AdWords i obecności w Social Media. Sam nie bardzo orientuję się w tym temacie, dlatego przydałaby mi się pomoc. Szukam firmy, w której mógłbym wykupić cały pakiet tych usług. Zrobiłem małe rozeznanie i zastanawiam się nad Ideo Sp. z o.o. Chcę wybrać tę firmę, bo oprócz oferowania usług e-marketingowych, Ideo Sp. z.o.o. to także Internet Software House, specjalizujący się w kompleksowych działaniach i rozwiązaniach internetowych - także może przy okazji zdecydowałbym się na odświeżenie strony www i instalację systemu CMS. Tutaj można o nich poczytać - http://www.ideo.pl/firma/o-nas/. Może korzystaliście już z ich usług?

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24th January 2017 - 08:10 PM