StartWiadomościPomysł na biznesPolak potrafiHistorie sukcesuStart-upPoradnikiBiznesplanZakładam firmęNiezbędnikForum
Wywiady Wydarzenia Pamietaj Fundusze UE Akty prawne Formularze Kapitał Tagi Przykład biznesplanu

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Produkcja zabawek z drewna
mankus
post Sep 9 2008, 08:41 AM
Post #1

Początkujący
*

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 126

Witam serdecznie,

Chciałbym się przywitac jako ze jestem nowy na forum i zaraz przejsc do sedna sprawy smile.gif

Bardzo poważnie mysle nad rozpoczęciem (narazie malej) produkcji zabawek z drewna. Zaraz chce dodac ze nie beda to zabawki, ktore mozemy znalezc na allegro czyli 3 klocki ktore niby maja robic za samochod. Mysle bardziej nad precyzyjnymi sztukami - skladajace sie z kilkunastu, kilkudziesieciu czesci. Moze nawet do celow kolekcjonerskich. Na początek myslalem o samochodach, koparkach, spychaczach i wozach strazackich dla chlopcow.
Maszyne i sprzet mam upatrzona, koncepcja takze, fundusze obliczone jednak mam kilka pytan do was:

- jakie musze spełniac wymagania ustawowe zeby sprzedawac zabawki dla dzieci ?
- czy w dobie masowego importu zabawek z Chin (czyt. syfu rakotworczego) mam szanse sie przebic ?
- czy wy jako ojcowie kupilibyscie taka zabaweczke dla swoich pociech ? czy wolicie plastik ?
- czy lepiej sprzedawac zabawki gotowe czy moze zestaw do skladania ?
- bardzo wazna rzecz: cena ! przedział w jakim musialbym sie zmiescic

to narazie tyle smile.gif bardzo prosze o jakies wskazowki, porady. Moze ktos z Panstwa juz zajmowal sie tym tematem ?

Pozdrawiam
Tomasz
Go to the top of the page

+Quote Post
gosiek
post Sep 9 2008, 09:26 AM
Post #2

Ekspert

Nr użytkownika: 119

Hej może ja się wypowiem jako matka. Produkcja zabawek drewnianych to fajny pomysł, mało w sklepach jest zabawek takiego typu. Mając małe dziecko kupiłabym dla niego np. konika bądz autko drewniane najlepiej średniej wielkości i które nie ma za dużo częsci, które mogłyby wylecieć. Natomiast większe dzieci pewnie byłyby bardziej zadowolone gdyby same mogły coś złożyć. Tak więc musisz się zastanowić do jakich chcesz dotrzeć odbiorców, tych małych czy też większych.

+Quote Post
BuluBulu.pl
post Sep 17 2008, 10:14 PM
Post #3

Początkujący
*

Nr użytkownika: 138

CYTAT(mankus @ Sep 9 2008, 09:41 AM) *
Witam serdecznie,

Chciałbym się przywitac jako ze jestem nowy na forum i zaraz przejsc do sedna sprawy smile.gif

Bardzo poważnie mysle nad rozpoczęciem (narazie malej) produkcji zabawek z drewna. Zaraz chce dodac ze nie beda to zabawki, ktore mozemy znalezc na allegro czyli 3 klocki ktore niby maja robic za samochod. Mysle bardziej nad precyzyjnymi sztukami - skladajace sie z kilkunastu, kilkudziesieciu czesci. Moze nawet do celow kolekcjonerskich. Na początek myslalem o samochodach, koparkach, spychaczach i wozach strazackich dla chlopcow.
Maszyne i sprzet mam upatrzona, koncepcja takze, fundusze obliczone jednak mam kilka pytan do was:

- jakie musze spełniac wymagania ustawowe zeby sprzedawac zabawki dla dzieci ?
ZAREJESTRUJ DZIAŁALNOŚĆ - JAK W KAŻDEJ FIRMIE - UŻYWAJ CERTYFIKOWANYCH ZGODNIE Z DYREKTYWAMI EU BARWNIKÓW, KLEI - WÓWCZAS SAM MOŻESZ SOBIE NADAĆ ZNACZEK "CE" - KOMISJA Z RAMIENIA UE MOŻE CI GO EW. SPRAWDZIC
- czy w dobie masowego importu zabawek z Chin (czyt. syfu rakotworczego) mam szanse sie przebic ?
MASZ SZANSE - CHCIAŁBYM CI PODAC LINK DO MOJEGO SKLEPU (ALE ADMIN CZUWA) - WPISZ SOBIE FRAZE: "POLSKIE ZABAWKI DREWNIANE" TO ZNAJDZEISZ NAS NA PIERWSZYM MIEJSCU - ZOBACZYSZ CZEGO SZUKAJA KLIENCI, I MY JAKO SPRZEDAJACY TEŻ
- czy wy jako ojcowie kupilibyscie taka zabaweczke dla swoich pociech ? czy wolicie plastik ?
OSOBISCIE KUPUJE I ODBIERAM DUZO POZYTYWNYCH GŁOSÓW OD MĄDRYCH LUDZI (SAMI GARDZĄ "CHIŃCZYKAMI")
- czy lepiej sprzedawac zabawki gotowe czy moze zestaw do skladania ?
I TAKIE I TAKIE I JESZCZE RUCHOME - ZOBACZ W NASZYM SKLEPIE DZIAŁ RUCHOME
- bardzo wazna rzecz: cena ! przedział w jakim musialbym sie zmiescic
NAJCHĘTNIEJ KLIENCIE KUPUJA DO 100ZETA - WIEC TY BRUTTO NIE KASUJE WIECEJ JAK 70 - ALE DROGIE ZABAWKI TEZ SCHODZA

to narazie tyle smile.gif bardzo prosze o jakies wskazowki, porady. Moze ktos z Panstwa juz zajmowal sie tym tematem ?

Pozdrawiam
Tomasz

MAM NADZIEJE, ZE POWYŻSZE INFORMACJE CI POMOGĄ - JAK RUSZYSZ - ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY
ARTUR
PODALBYM CI KONTAKT, ALE NIE MOGĘ - BO ADMIN - JAK PISAŁEM - CZUWA smile.gif

+Quote Post
Guest_rgp_*
post Sep 20 2008, 12:00 PM
Post #4

Guests

Regulamin forum nie zabrania przesyłania wiadomości prywatnych.

+Quote Post
FancyFactory
post Oct 24 2008, 02:53 PM
Post #5

Średniozaawansowany
**

Nr użytkownika: 145

"Zabawki drewniane" - około 5000 zapytań /miesięcznie na taką frazę w google. Chyba więc warto. Ale konkurencja liczna. Zakładając sklep internetowy od podstaw przy dobrej promocji można by go bezpiecznie wbić do TOP 10 w Google po 3-6 miesiącach.

--------------------

+Quote Post
Wiktor
post Dec 7 2008, 07:00 PM
Post #6

Początkujący
*

Nr użytkownika: 439

witaj Tomaszu,

pomysł jak najbardziej trafiony. Sam w zeszłym roku zupełnie przez przypadek kupiłem bratankowi zabawki-klocki, z których można zbudować zamek, drogę itp. Same klocki są bardzo proste, natomiast były włożone do drewnianego wózeczka o wym ok. 30x40cm. Klocki kupiłem na jarmarku świątecznym za 40 zł. Może to był by sposób na sprzedaż, tzn. jarmarki odpusty. Jeśli chodzi o cenę to wiadomo im bardziej zabawka skomplikowana tym droższa. A im droższa tym towar mniej atrakcyjny.

A może zrób trochę modeli i porozdawaj je wśród dzieci. Wówczas łatwo można zaobserwować ewentualny popyt.
Życzę sukcesów i proszę o informacje, co udało Ci się zrobić.

Pozdrawiam
Wiktor

+Quote Post
Guest_ЯAFAŁ GEЯENT_*
post Dec 13 2008, 03:37 AM
Post #7

Guests

W moim towarzystwie furrorę zrobiła zabawka "Szósty zmysł":

Przechodziłem przez dworzec główny we Wrocławiu i po prostu nie mogłem się oprzeć.
W następnym tygodniu zauważyłem przedmiot na aukcjach Allegro.pl.
Zapamiętane przeze mnie pozytywne komentarze:
"żona krzyczy, dziecko płacze - a ja siedzę i układam szósty zmysł" biggrin.gif
"ta zabawka zrujnowała moje życie" biggrin.gif

Wg załączonej karteczki do tych 6 odpowiednio ponacinanych podłużnych klocków,
użytkowników "Szósty zmysł" dzielimy na tych, którzy ułożyli zabawkę do 10 minut
oraz tych, którzy układają, układają i układają ;P...

Dodam, że cena zakupu wynosiła około 10 zł i zanim dotarła w moje ręce,
minął chyba z miesiąc... po czym gdzieś zaginęła.
Pewnie zapominalski dalej ją układa... wink.gif

Jeśli wpadniesz kiedykolwiek na pomysł na taką zabawkę,
od razu się tutaj pochwal - zdecydowana większość kupi smile.gif

+Quote Post
Wiktor
post Dec 18 2008, 09:55 PM
Post #8

Początkujący
*

Nr użytkownika: 439

Ostatnio szukałem zabawek dla bratanków i w jednym z marketów natknąłem się na zabawki z drewna, tj. kolejka wagoniki tory, przejazdy,, tunele itp., bardzo proste. Cena to ok. 19 zł za zestaw

+Quote Post
joala
post Dec 23 2008, 03:13 AM
Post #9

Zaawansowany

Nr użytkownika: 460

CYTAT(Wiktor @ Dec 18 2008, 08:55 PM) *
Ostatnio szukałem zabawek dla bratanków i w jednym z marketów natknąłem się na zabawki z drewna, tj. kolejka wagoniki tory, przejazdy,, tunele itp., bardzo proste. Cena to ok. 19 zł za zestaw

Zabawki z drewna, oczywiście starannie wykonane są super - pamiętram jeszcze kilka ładnych lat temu moje dziecko zachwyciło się takim wspaniałym zestawem właśnie z pociągiem, który był wyważony w ten sposób , że przesuwał się siłą rozpędu.Mój synek wówczas zamarzył o takim pociągu - mimo że w domu były i zestawy lego i kolejak elektryczna i różne resoraki. Myślę, że znajdą się odbiorcy na porządne zabawki z drewna - wydaje mi się, że nie bazary, jak tu ktoś wspomniał, ale porządne sklepy z zabawkami. Może pokaż nam jakiś swój projekt?

+Quote Post
jkbmichalski
post Jun 30 2010, 04:09 PM
Post #10

Początkujący
*

Nr użytkownika: 1,050

Czy ktoś orientuje się jakie maszyny są do tego potrzebne?

+Quote Post
jaro65
post Nov 8 2012, 02:56 PM
Post #11

Początkujący
*

Nr użytkownika: 1,417

Zabawki drewniane są OK, podobno Polska jest ich wielkim producentem.
Co do maszym to typowe jak w zakładzie stolarskim (pilarki formatowe, strugarki wyrównarka i grubościówka, frezarki, szlifirka taśmowa itd.) + lakierowanie, pracowało się kiedyś w galanterii drzewnej.
Ale żeby zabawki wyglądały trzeba opracować jakąś dobrą technologię(małą linię produkcyjną) i mieć pomysł na rózne wzory, i na stworzenie zabawki plus coś jeszcze, żeby pełnił funkcję edukacyjną.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20th August 2014 - 01:36 PM