StartWiadomościPomysł na biznesPolak potrafiHistorie sukcesuStart-upPoradnikiBiznesplanZakładam firmęNiezbędnikForum
Wywiady Wydarzenia Pamietaj Fundusze UE Akty prawne Formularze Kapitał Tagi Przykład biznesplanu

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Rozliczenie vatu budowlanego ?
Cjay
post Jan 18 2013, 11:51 AM
Post #1

Początkujący
*

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 8,755

Witam, zamieszczam wątek, ponieważ chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi związanych z rozliczeniem vatu budowlanego. Otóż sytuacja wygląda w ten sposób, iż w marcu mam zamiar przeprowadzić remont w mieszkaniu. Chciałbym rozliczyć z tej okazji vat od osób fizycznych. Czy wobec tego muszę koniecznie złożyć zeznanie podatkowe z końcem kwietnia, czy muszę czekać do następnego roku? Nie wszystko w mieszkaniu zrobię sam, prawdopodobnie będę musial wynająć ekipę. Czy ich usługę też mógłbym rozliczyć? Jakie materiały, usługi są uwzględnione w zwrocie?
Przepraszam za taki natłok pytań, ale nie mam za bardzo pojęcia, dlatego kieruje pytanie do Was.
Go to the top of the page

+Quote Post
kawuel
post Jan 18 2013, 03:12 PM
Post #2

Początkujący
*

Nr użytkownika: 2,190

Panie Cjay wnioski do urzędu skarbowego można składać cały rok, nie ma znaczenia czy to jest przed/po okresie rozliczeniowym. Wedle prawa nie można rozliczać usług. Może Pan pokombinować z materiałami budowlanymi, mianowicie kupić je ekipie na siebie. Wtedy otrzyma Pan zwrot. Materiały budowlane znajdują się w wykazie ministerstwa.

+Quote Post
Cjay
post Jan 21 2013, 10:18 AM
Post #3

Początkujący
*

Nr użytkownika: 8,755

Dziękuje za szybką odpowiedź. Jak długo czekał Pan na zwrot? Czy wszystkie podania pozytywnie uwzględniają?

+Quote Post
kawuel
post Jan 22 2013, 09:47 AM
Post #4

Początkujący
*

Nr użytkownika: 2,190

Tutaj ma Pan ciekawe informację krok po kroku, jak otrzymać zwrot, dla kogo przysługuje itp. Podaje link vat budowlany Nie mam informacji, czy wszystkie podania akceptują. Na zwrot czeka się około 4 miesięcy (ustawowo), ale generalnie US zastrzega sobie prawo do cofnięcia wniosku, gdy jest źle wypełniony. Dlatego między innymi skorzystałem z podanej stronki, jeśli chodzi o wiadomości techniczne to swoją pracę wykonali solidnie i nie drogo w stosunku do otrzymanych pieniędzy.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 1st September 2014 - 08:28 AM