Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rozliczenie vatu budowlanego ?
Forum MamBiznes.pl > Biznes > Aktualności
Cjay
Witam, zamieszczam wątek, ponieważ chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi związanych z rozliczeniem vatu budowlanego. Otóż sytuacja wygląda w ten sposób, iż w marcu mam zamiar przeprowadzić remont w mieszkaniu. Chciałbym rozliczyć z tej okazji vat od osób fizycznych. Czy wobec tego muszę koniecznie złożyć zeznanie podatkowe z końcem kwietnia, czy muszę czekać do następnego roku? Nie wszystko w mieszkaniu zrobię sam, prawdopodobnie będę musial wynająć ekipę. Czy ich usługę też mógłbym rozliczyć? Jakie materiały, usługi są uwzględnione w zwrocie?
Przepraszam za taki natłok pytań, ale nie mam za bardzo pojęcia, dlatego kieruje pytanie do Was.
kawuel
Panie Cjay wnioski do urzędu skarbowego można składać cały rok, nie ma znaczenia czy to jest przed/po okresie rozliczeniowym. Wedle prawa nie można rozliczać usług. Może Pan pokombinować z materiałami budowlanymi, mianowicie kupić je ekipie na siebie. Wtedy otrzyma Pan zwrot. Materiały budowlane znajdują się w wykazie ministerstwa.
Cjay
Dziękuje za szybką odpowiedź. Jak długo czekał Pan na zwrot? Czy wszystkie podania pozytywnie uwzględniają?
kawuel
Tutaj ma Pan ciekawe informację krok po kroku, jak otrzymać zwrot, dla kogo przysługuje itp. Podaje link vat budowlany Nie mam informacji, czy wszystkie podania akceptują. Na zwrot czeka się około 4 miesięcy (ustawowo), ale generalnie US zastrzega sobie prawo do cofnięcia wniosku, gdy jest źle wypełniony. Dlatego między innymi skorzystałem z podanej stronki, jeśli chodzi o wiadomości techniczne to swoją pracę wykonali solidnie i nie drogo w stosunku do otrzymanych pieniędzy.
Jenkin
Tylko z tym całym vatem to nie jest taka prosta sprawa. Zacznijmy od tego, że polskie przepisy są tak chore, że człowiek tak naprawdę nie bardzo wie czy robi dobrze czy źle, zresztą zachęcam do obejrzenia filmu w którym przedsiębiorcy się wypowiadają - https://www.youtube.com/watch?v=e4Mgd-W_qxQ jest to zresztą film promujący pewien ciekawy projekt który się nazywa ustawa Budrewicza i zachęcam wszystkich przedsiębiorców do zapoznania się z nim - http://www.robimyustawe.org/ - oraz do dołączenia do pisania.
Mati22
Biuro podatkowe rozliczy najlepiej.
irena29
Ja się właśnie zastanawiam czy może jednak nie lepiej byłoby kupić jakiś program do rozliczeń? Korzystaliście kiedyś z tego - http://www.twoj-pit.eu/podatek-pit/?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.