Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skup złomu - interes życia
Forum MamBiznes.pl > Biznes > Pomysł na biznes
Marek
Słyszałem wiele pochlebnych opinii od ludzi, którzy otworzyli skup złomu i bardzo szybko się na tym dorobili. Ponoć nie potrzeba sporej ilości pieniędzy na start, dlatego pomyślałem, że może nie byłoby głupie założenie takiego skupu złomu? Co o tym myślicie?
marker
Interes życia może i tak, ale jakieś 10 lat temu. Teraz skupy złomu są coraz mniej popularne, coraz trudniej o złom. U nas był przez jakiś czas dobrze prosperujący skup, ale ostatnio właściciel go zamknął wyjaśniając, że to już nie jest takie opłacalne. Dlatego, przemyśl to, zanim zaczniesz coś, na czym nie bardzo się znasz i niewiele zarobisz...
rads
To zależy jeszcze do położenia miejscowości w której chcemy otworzyć taki skup. Wiadomo, że malutka mieścina mająca zbyt dużo takich skupów nie jest dobrym miejscem na otwarcie takiego biznesu. Większe miejscowości też nie zbytnio jeżeli jest za duża konkurencja, bo to po prostu nieopłacalne.
Marek
Ok, popytałem tu i ówdzie i biorąc pod uwagę zarówno odpowiedzi tam jak i tu - nie podejmę się tego wink.gif Zbyt duże ryzyko i potencjalny zysk raczej marny... Chyba, że jeszcze ktoś z Was mnie do tego natchnie w jakiś sposób, co będzie mało prawdopodobne...
thejim
CYTAT
Ok, popytałem tu i ówdzie i biorąc pod uwagę zarówno odpowiedzi tam jak i tu - nie podejmę się tego

Czy uważasz, że jeśli byłby to nieskazitelny super interes, ludzie mówili by Ci, że to super sprawa? wink.gif
Myślę, że wszystkiego trzeba się samemu przekonać, a rady innych traktować z przymrużeniem oka. I możesz mi zaufać - działałem kiedyś w związku z własnym umysłem, a nie innych i nieźle na tym wyszedłem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.