Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nowi beneficjenci programu Google for Startups Ukraine Support Fund. Ukraińskie startupy otrzymają wsparcie w wysokości do 100 tys. dolarów

Google for Startups

Google for Startups nie zapomina o ukraińskich startupach i właśnie udzielił wsparcia finansowego kolejnym biznesom. Każdy z nich otrzyma środki w wysokości do 100 tys. dolarów.

W ramach pierwszego funduszu, jeszcze w 2022 roku Google for Startups przeznaczyło 5 mln dolarów wsparcia dla ukraińskich startupów. Ostatecznie finansowanie otrzymało 58 spółek. W czerwcu informowaliśmy, że w ramach Google for Startups Ukraine Support Fund udzielono wsparcia pierwszym beneficjentom. Teraz finansowanie otrzymają kolejne 24 startupy.

„Ukraińskie startupy wykazują się niezwykłą prężnością działania w obliczu przerażającej wojny i jej wpływu na gospodarkę kraju. Założyciele i założycielki startupów wraz ze swoimi zespołami opracowują nowe technologie, które pomogą odbudować kraj i stworzyć lepszą przyszłość. W Google wiemy, jakie znaczenie mają startupy w kwestii ożywienia i wzrostu gospodarczego. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim i jesteśmy zaangażowani we wspieranie tych wysiłków” – czytamy w materiale prasowym Google for Startups.

Każdy z beneficjentów otrzyma środki w wysokości do 100 tys. dolarów. Dodatkowo, mogą liczyć na stały mentoring i wsparcie produktowe od Google’a.

Warto przeczytać: Startupy technologii klimatycznych mogą czekać problemy. Tak twierdzi założyciel Toyota Ventures

Kolejne wsparcie dla ukraińskich startupów

Google for Startups Ukraine Support Fund wspólnie z 1991, pierwszym i największym akceleratorem startupów w Ukrainie, przeznaczyli fundusz o wartości 10 mln dolarów na wsparcie ukraińskich startupów. Obok kapitału, zapewniony zostaje mentoring i specjalistyczna wiedza z zakresu produktów Google’a. W czerwcu br. udzielono pierwszego wsparcia 9 firmom. Dzisiaj Google for Startups ogłosiło listę kolejnych beneficjentów.

„Te startupy nie tylko tworzą nowe miejsca pracy w tradycyjnych sektorach, ale też wykorzystują technologię, aby sprostać wyzwaniom związanym z rosyjską agresją. W obliczu przeciwności losu wymienione niżej ukraińskie przedsiębiorstwa wykazują się niezwykłą prężnością działania i opracowują rozwiązania przyczyniające się do obrony i odbudowy kraju” – czytamy w komunikacie.

Wśród grona beneficjentów znalazły się między innymi:

  • Artellence: technologie AI opracowane z myślą o wykonywaniu zadań wywiadowczych w oparciu o analizę danych z otwartych źródeł,
  • CONSOLID.AI: oparta na sztucznej inteligencji platforma zapewniająca wydajną logistykę łańcucha dostaw,
  • Elomia Health: czatbot oparty na AI zapewniający dostęp do wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego,
  • LetsData: oparte na AI rozwiązanie, które pomaga chronić firmy i instytucje państwowe przed atakami cyfrowymi,
  • obimy: aplikacja, która pozwala ludziom wyrażać swoje uczucia i pozostawać w emocjonalnej bliskości z innymi.

Warto przeczytać: Google ogłasza fundusz na edukację w obszarze AI. Jego wartość to 120 mln dolarów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.