Hertility to projekt z Wielkiej Brytanii. Jego założycielkami są kobiety związane z sektorem medycznym i obszarem rozwiązań prawnych. Celem startupu jest rozwój innowacyjnych narzędzi, które posłużą do badania zdrowia reprodukcyjnego kobiet. Dr Helen O’Neill, będąca współzałożycielką Hertility zauważyła, że w Wielkiej Brytanii czas oczekiwania na wizytę u ginekologa jest zdecydowanie za długi. I postanowiła to zmienić.
Odmienić sektor medyczny
Niedostępność podstawowych usług medycznych sprawia, że wiele brytyjskich kobiet korzysta z prywatnej opieki medycznej. To z kolei wiąże się ze znacznymi kosztami. Jak podaje portal TechCrunch, koszty opieki zdrowotnej pracujących kobiet są o ponad 15 mld dolarów większe niż w przypadku mężczyzn. Wiąże się to również z deficytem usług medycznych zwłaszcza w obszarze zdrowia reprodukcyjnego.
Hertility stara się zmienić obecną sytuację. Robi to, tworząc bardziej spersonalizowane testy i usługi diagnostyczne. Pacjentkom oferuje także szerszy zakres rozwiązań telemedycyny. Wszystko koncentruje się na obszarze zdrowia reprodukcyjnego kobiet i planowania rodziny.
Hertility z ważnym wsparciem
Rozwiązania tworzone przez startup zyskują coraz silniejszą pozycję rynkową. Przedsiębiorstwo istnieje od 2019 roku. Od tego czasu zyskała znaczne grono wspierających i pozyskało łącznie ponad 17 mln dolarów. Projekt wspierają między innymi fundusze Local Globe i Sequoia Scout Fund. Niedawno dołączyła do nich aktorka Emma Watson. TechCrunch informuje, że zdecydowała się ona zainwestować w startup.
Wsparcie Watson to również ogromny atut wizerunkowy. Aktorka już wcześniej była znana z angażowania się w inicjatywy kierowane przez kobiety. Jej inwestycja w Hertility sprawia, że projekt zyska jeszcze większą rozpoznawalność.
A to szczególnie ważne w kontekście planów ekspansji startupu. W tym celu firma rozwija współpracę z marką kosmetyczną Cult Beauty. Jest również organizatorem sesji edukacyjnych dla marek Channel 4 i Edelman.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)