Kolejna odwołana oferta publiczna akcji, tym razem spółki QNA Technology. Powodem jest niesprzyjająca sytuacja na rynku kapitałowym

Informacje o autorze

05 grudnia 2024
Udostępnij:

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy o zawieszeniu oferty publicznej akcji spółki BrainScan. Na podobny krok zdecydował producent kropek kwantowych, QNA Technology.

QNA Technology

Pod koniec listopada informowaliśmy o planowanej ofercie publicznej akcji QNA Technology. Wartość oferty akcji miała wynieść ponad 8 mln zł. Jednak po rozmowach z doradcami, spółka zdecydowała się odstąpić od pozyskania finansowania w trybie emisji publicznej. Powodem ma być niekorzystna sytuacja na rynku kapitałowym.

„Wspólnie z naszymi doradcami podjęliśmy decyzję o odstąpieniu od oferty publicznej z uwagi na niesprzyjająca sytuację na rynku kapitałowym, jak również termin ważności uchwały emisyjnej upływający w pierwszej połowie grudnia. Zarząd zamierza się obecnie skoncentrować się na pozyskaniu kapitału potrzebnego na rozwój spółki w trybie innym niż emisja publiczna” – powiedział Maciej Adamczyk, członek zarządu ds. finansowych.

Kapitał z oferty miał zostać przeznaczony m.in. na komercjalizację procesu produkcji kropek kwantowych.

Komercjalizacja kropek kwantowych QNA Technology

Pozyskane finansowanie miało wesprzeć spółkę w procesie komercjalizacji produkcji kropek kwantowych. W bieżącym roku QNA Technology pozyskał m.in. dwóch nowych partnerów przemysłowych. Rozpoczęli oni proces zaawansowanych testów niebieskich kropek kwantowych emitenta w ramach umów MTA (Material Transfer Agreement). Celem spółki na najbliższe miesiące jest rozpoczęcie współpracy komercyjnej, z co najmniej jednym z grupy obecnie 6 partnerów strategicznych.

Przypomnijmy, że na początku roku spółka zakończyła budowę eksperymentalnej pilotażowej linii syntezy. Obecnie trwają testy. Zakończenie tego procesu planowane jest na I kwartał 2025 roku. Sukces umożliwi płynne przejście do kolejnych etapów współpracy z klientami, którzy obecnie testują materiały QNA Technology.

W tym roku udało się również podpisać kilka znaczących umów m.in. chińskim gigantem technologicznym TCL Technology Group Co czy dużym koncernem przemysłowym z Korei Południowej.

„Głównie celujemy w Azję, ze względu na to, że to tam najbardziej rozwija się branża wyświetlaczy oraz w USA, gdzie mocno stawia się na innowacje technologiczne. Zależy nam także na relacjach z firmami europejskimi. Niestety Europa pozbyła się wielu zaawansowanych technologii lata temu i tutaj najtrudniej nam znaleźć strategicznych parterów biznesowych. Obecnie najbardziej aktywni jesteśmy w Japonii (…)” – mówił w wywiadzie dla MamBiznes Artur Podhorodecki, prezes zarządu QNA Technology.

Polecamy

Więcej w tym dziale: