Spółka TTMS poinformowała o swoim dwunastym kontrakcie w sektorze obronnym od początku istnienia. Popularność w tym obszarze zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu, które nabyła we współpracy przy projektach NATO. Sama jest członkiem NATO Innovation Hub, które zrzesza firmy specjalizujące się w projektach wojskowych i współpracujące przy inicjatywach badawczo-rozwojowych.
Kolejny kontrakt TTMS
Spółka poinformowała o podpisaniu umowy z jedną z największych firm zbrojeniowych w Polsce. Jej przedmiotem jest stworzenie oprogramowania zgodnego ze standardem komunikacyjnym opracowanym przez NATO.
„W ramach projektu będziemy odpowiedzialni za stworzenie modułów oprogramowania zgodnych ze standardem NFFI (NATO Friendly Force Information). Protokół NFFI to standard komunikacyjny opracowany przez NATO, umożliwiający wymianę informacji o położeniu i statusie sił własnych („blue force tracking”) w czasie zbliżonym
do rzeczywistego. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie interoperacyjności systemów dowodzenia i śledzenia położenia sił różnych państw członkowskich NATO oraz partnerów koalicyjnych” – mówi Marcin Kubec, dyrektor operacyjny TTMS.
Firma jest jedną z niewielu w polskim IT, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i koncesje pozwalające na udział w przetargach zbrojeniowych. Opracowywany projekt ma potrwać około półtora roku.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)