Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Załóż innowacyjną firmę w stolicy

Należysz do środowiska akademickiego Warszawy? Chciałbyś założyć działalność gospodarczą, ale przeraża Cię biurokracja? Chciałbyś przejść ścieżkę doradczo – szkoleniową umożliwiającą zdobycie niezbędnej do tego wiedzy? Weź udział w projekcie „Warszawa potencjałem innowacji”.

Projekt „Warszawa potencjałem innowacji” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowisk akademickich, które (wg badań przeprowadzonych przez firmę MillwardBrown SMG/KRC na 44 uczelniach wyższych) właśnie dotacje, szkolenia oraz doradztwo uznaje za najbardziej pożądaną i efektywną formę wspierania przedsiębiorczości w Polsce.

Przedsięwzięcie to skierowane jest do pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz absolwentów (12 miesięcy od daty zakończenia studiów) warszawskich uczelni wyższych. Celem projektu jest zwiększenie potencjału innowacyjnego wśród środowiska akademickiego, a także rozpowszechnianie wiedzy, zarówno praktycznej jak i technicznej, na temat działalności gospodarczej typu spin out/off.

Uczestnictwo w projekcie będzie przebiegało w trzech etapach:

ETAP 1

Uczestnictwo w wykładach otwartych oraz dniach informacyjnych dotyczących przedsiębiorczości akademickiej oraz prowadzenia firm typu spin out/off.

ETAP 2

Uczestnictwo autorów 45 najlepszych i najbardziej innowacyjnych pomysłów na biznes w cyklu szkoleniowo – doradczym z zakresu praktycznej edukacji przedsiębiorczości, kreowania innowacyjnych pomysłów i wyjścia z nimi na otwarty rynek oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Etap ten zakończy się stworzeniem przez uczestników profesjonalnych planów biznesplanów.

ETAP 3

Uczestnictwo autorów 15 najlepszych biznesplanów w 6 miesięcznym procesie preinkubacji, mentoringu, doradztwie proinnowacyjnym oraz brokeringu finansowym.

Według danych zawartych w publikacji P. Tamowicza „Przedsiębiorczość akademicka spółki out/off w Polsce” w 2006 roku w Warszawie istniały 4 firmy tego typu, na 18 działających na terenie całej Polski. Dla zobrazowania sytuacji warto porównać te dane z ilości analogicznych spółek powstałych we Francji (387) lub w Wielkiej Brytanii (920). To właśnie tak mała ilość firm typu spin out/off oraz brak wiedzy na temat działalności tego rodzaju była powodem podjęcia powyższej inicjatywy przez jego organizatorów.

Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do zorganizowania projektu jest ogromny potencjał akademicki posiadany przez Warszawę, która charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem przedsiębiorczości. W roku akademickim 2006/07 na 75 uczelniach warszawskich kształciło się ponad 282, 5 tys. studentów, co czyni Warszawę największym ośrodkiem akademickim w Polsce (studenci warszawskich uczelni stanowili 14, 6% ogółu studentów w polskich uczelniach).

Projekt ma zachęcić środowiska naukowe i akademickie do podejmowania inicjatywy, a także do tworzenia własnych przedsiębiorstw. Ma on również pokazać społeczności uniwersyteckiej jak istotna jest wymiana wiedzy między sektorem biznesowym, a ośrodkami naukowymi.

Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na www.warszawainnowacje.pl.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.