Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Program akceleracyjny InvestHorizon szansą dla polskich startupów technologicznych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 4. edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Polskie startupy technologiczne mogą składać wnioski do 20 maja br.

Fot. Pexels

Program umożliwia spotkania z przedsiębiorcami, trenerami i inwestorami oraz ułatwia wymianę doświadczeń i nawiązywanie kontaktów.

InvestHorizon to projekt finansowany ze środków Komisji Europejskiej w porozumieniu z programem EUREKA i realizowany w międzynarodowym konsorcjum, w skład którego wchodzą wiodące w Europie instytucje finansowe zajmujące się pozyskiwaniem finansowania dla start-upów. Jednym z partnerów projektu jest bank inwestycyjny BPI France.

Celem projektu InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim start-upom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A. Środki pozyskane przez startup w ramach rundy inwestycyjnej serii A są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do start-upów, które:

  • posiadają technologię, która może być skalowalna,
  • wykażą iż jest realne zapotrzebowanie na jego produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i ich stały wzrost,
  • posiada biznes plan, w którym pokazany jest m.in. sposób skalowania biznesu,
  • zespół składa się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach projektu InvestHorizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

  • open services (webinaria, szkolenia online);
  • coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych tzw. Online Trust Groups;
  • szyte na miarę spotkania z inwestorami;
  • spotkania typu Bootcamp, których celem będzie m.in. wypracowanie poprzez coaching kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu/usługi;
  • szkolenie dot. pitchingu;
  • udział w sesjach pitchingowych (online i w miejscu) przed zaproszonymi inwestorami (venture capital: korporacje, anioły biznesu, etc.)

Aby wziąć udział w programie, należy do 20 maja br. wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej projektu.

Źródło: PARP

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.