Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pracowali w Apple, teraz chcą zrewolucjonizować rynek smartfonów. Urządzenie AI Pin wchodzi do sprzedaży

AI Pin Humane

Przypinka umożliwiająca czytanie smsów, słuchanie muzyki czy nagrywanie wideo. Sztuczna inteligencja chce zrewolucjonizować kolejną branżę, a urządzenie od firmy Humane, AI Pin, ma zastąpić znane nam smartfony.

Premiera nowych iPhone’ów przynosi już zdecydowanie mniejszą euforię wśród użytkowników. Wygląd jest często podobny do poprzedniej generacji, tak jak w przypadku modelu 15, z różnicą m.in. wykonania obudowy czy innych funkcjonalności. Dlatego niektórzy uważają, że AI Pin, czyli przypinka bazująca na sztucznej inteligencji, ma imitować działanie smartfona i może oznaczać rewolucję na tym rynku. Będzie to pierwszy produkt od firmy Humane, którą założyli byli pracownicy Apple’a.

AI Pin można zamawiać od dzisiaj. Oczywiście wspomnimy już na początku, że produkt będzie na razie dostępny jedynie w USA i nie wiadomo czy dotrze do Europy. Urządzenie w formie przypinki będzie można kupić za 699 USD, jednak to nie koniec kosztów. Konieczne będzie również wykupienie miesięcznego abonamentu w wysokości 24 USD. Dzięki temu użytkownik AI Pin przypina do swojego ubrania małe urządzenie i może korzystać z funkcjonalności smartfona. Może odczytywać smsy na swojej dłoni, wydawać urządzeniu komendy głosowe, wykonywać połączenia czy nagrywać wideo.

Pierwszy produkt startupu Humane

Jak już wspomnieliśmy, startup Humane został założony przez dawnych pracowników firmy Apple. Imran Chaudhri oraz Bethany Bongiorno przez lata odpowiadali za rozwój iPhone’ów, jednak kilka lat temu postanowili stworzyć coś własnego. Ich pierwszym produktem ma być właśnie AI Pin, czyli urządzenie w formie przypinki, które będzie mogło służyć użytkownikom jako smartfon. Jednak nie będzie posiadać ekranu, a tekst może być wyświetlany na dłoni. Ewidentnie brzmi jak urządzenie przyszłości, pytanie czy znajdzie swoich zwolenników.

Urządzenie od Humane kosztuje w dniu premiery 699 USD. Dodatkowo wymagany będzie miesięczny abonament w wysokości 24 USD, który jest przeznaczany na transmisję danych w T-Mobile. Dzięki niemu użytkownik otrzyma swój numer telefonu i będzie mógł wykonywać połączenia, wysyłać smsy czy korzystać z internetu. AI Pin ma wbudowany głośnik oraz kamerę, natomiast procesor, który posiada to Qualcomm.

Produkt AI Pin został zapowiedziany już kilka miesięcy temu i dzisiaj ujrzy światło dzienne. Jednak takich nowoczesnych urządzeń na rynku pojawia się sporo za sprawą rozwoju sztucznej inteligencji. Niedawnym przykładem mogą być inteligentne okulary Ray Ban wprowadzone przez Meta (dawniej Facebook). Mark Zuckerberg prezentował we wrześniu Ray-Ban Meta Smart Glasses, które umożliwiają użytkownikom m.in. robienie zdjęć czy prowadzenie transmisji na żywo na Instagramie i Facebooku.

Podobnie jak AI Pin, nowe urządzenie od Mety również nie jest dostępne w naszym regionie. Jak czytamy, aktualnie można je zakupić m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, czy Niemczech. Choć na polskiej stronie można znaleźć listę modeli okularów, ze szczegółowymi opisami w języku polskim, to klienci nie mogą dokonać zakupu.

Polski, nieudany przełom na rynku telefonów

Warto pamiętać, że AI Pin będzie pierwszym produktem firmy Humane na rynku. Fakt, że założyciele pracowali dla Apple, nie gwarantuje im sukcesu na starcie. Przykładem może być polska firma Mudita, na czele której stał Michał Kiciński, współzałożyciel CD PROJEKT. Miał on pomysł na minimalistyczny telefon Mudita Pure, który miał służyć jedynie do wykonywania połączeń i pisania wiadomości tekstów. Jego główną zaletą miał być brak dostępu do internetu…

Mudita Pure, telefon sfinansowany za pośrednictwem crowdfundingu, nie był zrewolucjonizował rynku. Premiera urządzenia zaliczyła spore opóźnienie, jednak nie tylko w tym tkwił problem. Okazało się, że telefon nie spełnia kryteriów niektórych operatorów, przez co miał on słaby zasięg. Jego cena na poziomie 1449 zł również mogła zniechęcać do zakupu, dlatego też produkt okazał się jednym słowem „klapą”.

Mudita Pure

Źródło: Mudita Pure

Dla niektórych AI Pin to rewolucja, dla innych „melodia przyszłości”. Jednak rozwój sztucznej inteligencji pokazuje, że na rynku będzie pojawiać się jeszcze więcej nowoczesnych urządzeń. Pytanie, czy znajdą oni swoich zwolenników.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.