Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Dofinansowanie na rozwój firmy. Aktualne programy PARP

PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała listę aktualnych programów, które umożliwiają określonym podmiotom otrzymanie dofinansowania działalności. Wsparcie Funduszy Europejskich realizowane jest w ramach programów z perspektywy 2021-2027.

Trwają nabory w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, organizacji badawczych i instytucji publicznych. W ramach perspektywy na lata 2021-2027 można skorzystać z następujących programów: Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW), Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS).

Warto przeczytać: Inwestycje VC w czerwcu. Duże rundy finansowania Quantum Innovations i CampusAI

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW)

Obecna oferta programów FEPW obejmuje:

  • „Wzornictwo w MŚP” – program skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, który zwiększa ich konkurencyjność poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wzorniczych. Maksymalne dofinansowanie może wynieść 3 mln zł.
  • „Platformy startowe dla nowych pomysłów” – działanie, które ma wspomóc startupy z Polski Wschodniej. W jego ramach dostępny jest mentoring, wsparcie finansowe, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych.
  • „Zrównoważona mobilność miejska – nabór niekonkurencyjny” – w ramach tej inicjatywy miasta mogą pozyskać środki na zakup bezemisyjnych środków transportu i rozwój infrastruktury.
  • „Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP, Etap I – Opracowanie modelu biznesowego GOZ-transformacji” – wsparcie dla sektora MŚP z Polski Wschodniej w realizacji projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego GOZ-transformacji.
  • „Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP, Etap II – Wdrożenie modelu biznesowego GOZ-transformacji” – wdrażanie opracowanych w etapie pierwszym rozwiązań.

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)

Obecnie można zgłaszać się do następujących naborów:

  • „Startup Booster Poland – oferta dla startupów” – program akceleracyjny dla innowacyjnych mikro i małych przedsiębiorstw na początkowych etapach rozwoju. Oprócz wsparcia mentorów można uzyskać finansowe granty w wysokości do 400 tys.zł.
  • „Ścieżka SMART”  oraz „Ścieżka SMART – nabór tematyczny Dostępność” – oferta dla firm z sektora MŚP, które prace badawczo-rozwojowe i innowacje prowadzą co najmniej na poziomie kraju. Program oferuje wsparcie realizacji projektów modułowych.
  • „Granty na Eurogranty – oferta dla przedsiębiorców” oraz „Granty na Eurogranty – oferta dla organizacji badawczych” – działania ukierunkowane na wzrost innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorców z sektora MŚP oraz organizacji badawczych, poprzez zwiększenie ich udziału w programach UE.

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

W ramach FERS realizowane są obecnie następujące nabory:

  • „Dostępność Dyrektywa EAA” – ma na celu wybranie podmiotów, które będą realizować projekty szkoleniowo-doradcze w obszarze dostępności. Szczególnie uwzględniać będzie się wymogi prawne, które wynikają z Europejskiego Aktu o Dostępności.
  • „Usługi rozwojowe 4.0 – oferta dla dostawców usług BUR” – dofinansowanie zakupu licencji oraz szkoleń dla podmiotów zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR).
  • „Akademia HR – oferta dla przedsiębiorców” – szkolenia i doradztwo z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.
  • „GOZ – to się opłaca – oferta dla przedsiębiorców” – promocja do stosowania w przedsiębiorstwach ekologicznych rozwiązań. Program oferuje szkolenia i doradztwo poszkoleniowe, które jest w stopniu całkowitym finansowane z Funduszy Europejskich.
  • „Podniesienie kompetencji kadr Podmiotów BUR”  – środki na refundację usług doradczych i szkoleń kompetencyjnych podmiotów BUR i ich pracowników. O wsparcie mogą ubiegać się: przedsiębiorcy, podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego, zatrudnienia i rozwoju kapitału ludzkiego, organizacje pracodawców oraz organizacje związkowe, uczelnie wyższe, a także stowarzyszenia z udziałem jednostek samorządu terytorialnego,
  • „Wsparcie firm w okresowych trudnościach – oferta dla przedsiębiorców” – pomoc firmom we wczesnych etapach problemów, skoncentrowane na formach pozafinansowych. W ofercie programu są szkolenia oraz wsparcie doradcze.

Szczegółowe warunki programów oraz procedura wnioskowania dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Warto przeczytać: Polska mikroprzedsiębiorstwami stoi. Wnioski z nowego raportu PARP

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.