Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

EKIPA Holding wykręciła rekordowe zyski w 2023 roku

Ekipa Holding

EKIPA Holding osiągnęła w 2023 roku 55,6 mln zł przychodu, a jej zysk wyniósł w tym okresie 9,2 mln zł. Notowana na NewConnect spółka podała zaudytowane wyniki finansowe.

EKIPA Holding powstała w 2020 roku w wyniku dynamicznego rozwoju grupy influencerskiej EKIPA. Podstawą jej działania jest akumulowanie, zarządzanie i komercjalizacja wytwarzanych w grupie praw autorskich, brandów oraz marek. 12 maja 2022 roku spółka weszła na rynek NewConnect. W ciągu ostatniego roku kurs akcji spółki spadł o ponad 22%. 

Spółka podała zaudytowane wyniki finansowe za rok 2023. Są to pierwsze pełnoroczne wyniki od momentu debiutu giełdowego, których z racji jego terminu nie można porównywać z danymi za 2022 rok.

Roczne wyniki Ekipy

Osiągnięte w minionym roku wyniki przełożyły się na stabilną sytuację finansową całej grupy kapitałowej. Pod koniec roku na kontach spółek znajdowała się kwota 18,6 mln zł. Spółka wygenerowała w 2023 roku 12,8 mln zł EBITDA.

„Miniony rok był dla nas bardzo dobry. Zrealizowaliśmy wiele projektów influencerskich, które okazały się wielkimi sukcesami. W samym holdingu też zaszło sporo zmian, wzmocniliśmy strukturę zarządczą i dołączyły do nas nowe osoby. Osiągnięte wyniki finansowe są przejawem dobrego kierunku, który obraliśmy i nim podążamy. Ekipa Management to dla nas nadal najważniejsza spółka, ale dążymy do tego, aby sfinalizować projekty w innych spółkach i efekty tego powinny być w najbliższym czasie widoczne. Dzięki temu zdywersyfikujemy źródła dochodu oraz wzmocnieniu ulegnie nasz międzynarodowy charakter działalności. Ważnym wydarzeniem w życiu naszej firmy jest kupno działki pod Krakowem, o której informowaliśmy na przełomie stycznia i lutego. Budowa nowej siedziby będzie z pewnością dużym wyzwaniem i ważnym celem na bieżący rok” – podsumował Łukasz Wojtyca, Prezes Zarządu EKIPA Holding S.A.

Konsekwentna realizacja strategii

Dobre wyniki finansowe są konsekwencją realizacji strategii poszerzenia portfolio produktów FMCG, a także profesjonalizacji struktur zarządzających grupą. EKIPA zwiększyła również liczbę twórców i ich zasięgi w mediach. Rozpoczęto także perspektywiczne projekty, takie jak koncerty i spotkania z fanami Genzie i grupy influencerów, na które bilety wyprzedały się w ciągu kilku dni. 

Sukcesy notuje również założyciel i główny akcjonariusz EKIPY. Karol „Friz” Wiśniewski przekroczył w 2023 roku liczbę 5 mln subskrybentów na YouTube, stając się pod tym względem najlepszym z polskich twórców. Dużym sukcesem był również projekt MAFIA IRL stworzony na jego kanale. 

Jednym z ciekawszych projektów EKIPY jest Holonation — akcelerator dla twórców gier mobilnych. W jego ramach twórcy mogą przekształcić swoje pomysły w gotowe produkty, a także wprowadzić na rynek stworzone już przez siebie gry. Ich promocja może być realizowana z innymi podmiotami grupy. Na funkcjonowanie akceleratora spółka GGBay przeznaczyła 500 tys. zł. Dodatkowo bada możliwości dofinansowania projektu przez podmiot zewnętrzny, który pozyskał środki unijne z programu Startup Booster Poland – Smart UP.

Źródło grafiki: Ekipa Holding

Warto przeczytać: Startup Multilango otrzymuje finansowanie od kolejnych funduszy, Tar Heel Capital oraz EKIPA Investments

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.