Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Grupa cyber_Folks podała dane finansowe za I kwartał. Zysk netto wyższy o ponad 70%

cyber_Folks

24,2 mln zł zysku netto wypracowała w I kwartale 2024 roku grupa cyber_Folks. To wynik o ponad 70% wyższy niż w analogicznym okresie 2023 roku.

cyber_Folks to grupa technologiczna, która zajmuje się kompleksowym wsparciem obecności przedsiębiorstw w Internecie. Narzędzia, które firma oferuje w modelu abonamentowym, dotyczą całego łańcucha wartości. Umożliwiają zarówno tworzenie własnych rozwiązań, jak i wsparcie w procesach sprzedaży i obsługi klienta. Spółka obsługuje obecnie ponad 355 tys. klientów. To przekłada się na roczne przychody w wysokości 480 mln zł.

Rozwiązania oferowane przez spółkę zyskują uznanie w branży. Niedawno informowaliśmy o tytule Masters of AI Experience. Przyznano go produktowi _Now. Umożliwia on stworzenie strony internetowej w 90 sekund z pomocą narzędzi AI.

Warto przeczytać: cyber_Folks docenione. Rozwiązanie firmy laureatem nagrody Masters of AI Experience

Obiecujące wyniki finansowe cyber_Folks

Grupa poinformowała o wynikach finansowych osiągniętych w I kwartale 2024 roku. A te są więcej niż zadowalające. W I kwartale br. skonsolidowane przychody Grupy wyniosły 144,1 mln zł w porównaniu do 110,5 mln zł rok wcześniej (30% wzrost). W tym czasie skorygowana EBITDA wzrosła do 39,7 mln zł z 31,6 mln zł. Zysk netto w tym okresie wyniósł 24,2 mln zł – o ponad 70% więcej niż rok wcześniej. To dowód na to, że strategia firmy jest konsekwentnie realizowana.

„Jednym z naszych głównych celów od debiutu na GPW jest dynamiczny rozwój biznesu i generowanie zysków. Podążamy drogą budowy silnej i rozpoznawalnej międzynarodowo marki. Dziś nasze produkty są pierwszym wyborem dla wielu klientów zarówno w Polsce, jak i na zagranicznych rynkach. Mamy świadomość, że biegniemy w maratonie, nie w sprincie, realizujemy naszą strategię konsekwentnie – krok po kroku. Najważniejsi są dla nas nasi klienci, jesteśmy klientocentryczni, mamy obsesje na punkcie jakości obsługi produktów, które dostarczamy naszym użytkownikom, co – jak widać po wynikach finansowych – zdecydowanie się opłaca” – mówi Jakub Dwernicki, prezes zarządu cyber_Folks.

Giełdowy debiut się opłacił

W kwietniu cyber_Folks podpisał przedwstępną umowę sprzedaży wszystkie posiadanych akcji (30,34%) w spółce Profitroom. To dostawca aplikacji SaaS dla hoteli. Transakcja opiewa na kwotę 97,5 mln zł. Dodatkowa gotówka pozwoli rozwinąć nowe projekty akwizycyjne. 

Od czasu debiutu giełdowego przychody spółki odnotowały aż 5-krotny wzrost. Kapitalizacja wzrosła 7-krotnie i wynosi obecnie ponad 1,8 mld zł. Dobre wyniki mają również znaczenie dla dalszych ruchów spółki. Zarząd już zarekomendował najwyższy w historii podział zysku z inwestorami. Na wypłatę dywidendy za 2023 rok zostanie przeznaczone 21,2 mln zł. Oznacza to poziom 1,50 zł na jedną akcję. Jednocześnie podwyższono maksymalną cenę za akcję. Jej nowy poziom to 160 zł wobec 141 zł ustalonego wcześniejszą decyzją.

„Rynek nam ufa, czego dowodem jest 2. miejsce w rankingu Giełdowej Spółki Roku. Nie zwalniamy tempa, chcemy rosnąć na technologicznej światowej transformacji. Liczymy, że kwestia awansu do grona największych firm notowanych na GPW to kwestia czasu, z miesiąca na miesiąc poprawiamy nasze parametry, zarówno kapitalizacji jak i obrotów akcjami” – podsumowuje Robert Stasik, wiceprezes cyber_Folks.

Warto przeczytać: Fuzja dwóch polskich bileterii. Biletomat.pl i kicket.com dołączają do estońskiej Grupy Piletilevi

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.