Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski startup Holi chce walczyć z otyłością. Na ten cel pozyskano finansowanie w rundzie pre-seed

Startup Holi jest w pełni cyfrową kliniką zdrowia metabolicznego. Polska firma, która jednocześnie jest zarejestrowanym podmiotem leczniczym, pozyskała 3 mln zł w pierwszej rundzie finansowania. Kwota zostanie przeznaczona na ekspansję zagraniczną, rozwój technologiczny oraz wprowadzenie nowej oferty.

Cyfrowa klinika zdrowia metabolicznego, tak siebie określa firma Holi. Założona zaledwie na początku 2023 roku przez Pawła Seweryna oraz Mikołaja Szymańskiego, ma na celu walkę z otyłością i nadwagą. Swoje podejście do zdrowia metabolicznego nazywa holistycznym, a do leczenia chce wykorzystywać przełomowe terapie.

Aby dalej rozwijać się na rynku, została przeprowadzona pierwsza runda finansowania pre-seed, w ramach której Holi pozyskało 3 mln zł. Przewodził jej niemiecki fundusz YZR Capital, a w rundzie wziął udział berliński fundusz Heartfelt_. Zainteresowanie wykazali również polscy aniołowie biznesu, w tym Damian Zapłata, CEO Modivo oraz Robert Bogucki, współzałożyciel deepsense.ai i Codilime. Kwota zostanie przeznaczona na ekspansję zagraniczną, rozwój technologiczny cyfrowej kliniki oraz rozszerzenie oferty.

„Proponujemy nowe podejście do walki z otyłością i nadwagą. Nie zgadujemy – diagnozujemy. Nasza metodologia została opracowana przez zespół czołowych dietetyków, psychodietetyków i lekarzy, którzy rozumieją, że nie wystarczy tylko mniej jeść i więcej się ruszać” – czytamy na stronie Holi.

Cyfrowa klinika Holi

Warto już na wstępie podkreślić, że Holi nie jest jedynie startupem, który chce walczyć z problemami otyłości oraz nadwagi. Jest to również zarejestrowany podmiot leczniczy, który oferuje dwa programy: Act i Med. Pierwszy z nich jest ukierunkowany na dietę oraz zmianę w nawykach żywienia. Specjaliści Holi przygotowują osobie zainteresowanej plan zmian nawyków żywieniowych, zapewniają stałą opiekę dietetyka za pośrednictwem chatu oraz konsultacje dietetyczne raz w miesiącu. Program Act to koszt 199 zł miesięcznie.

Natomiast Program Med, jak już sama nazwa wskazuje, skupia się na diecie oraz leczeniu farmakologicznym. Oprócz elementów, które są w programie Act, medyczny pakiet zapewnia również stałą opiekę lekarską czy też bezpłatny pakiet badań krwi na początku programu. Badania wykonuje sieć laboratoriów Diagnostyka. Miesięczny koszt farmakologicznego leczenia w klinice Holi to 349 zł. Nad metodyką firmy czuwa oczywiście Rada Medyczna.

W ostatnim czasie temat leczenia otyłości stał się głośny, za sprawą leku Wegovy od NovoNordisk. Oczywiście samo zażywanie leku według zaleceń nie sprawi, że osoba otyła schudnie. Wegovy, który zawiera semaglutyd, wpływa na hamowanie apetytu u pacjenta, dzięki czemu może w ciągu dnia ograniczać liczbę spożywanych kalorii. Klinika Holi stawia na najnowsze formy leczenia farmakologicznego poprzez analogi GLP-1, oczywiście pod opieką specjalistów. Jednak nie każdy zostanie zakwalifikowany do takiej metody.

„W klinice Holi pracują lekarze, dietetycy oraz psychologowie, którzy wspólnie, z ogromnym zaangażowaniem pracują na sukces naszych pacjentów. Nad metodologią pracy specjalistów czuwa doświadczona w leczeniu otyłości Rada Medyczna (prof. dr hab. Artur Mamcarz, Prof. dr hab. Alina Kuryłowicz, dr. n med. Michał Janik), natomiast spółką zarządzają doświadczeni menadżerowie i przedsiębiorcy (Paweł Seweryn i Mikołaj Szymański)” – czytamy na stronie.

Finansowanie dla Holi

Holi jest „świeżakiem” na rynku, bo prowadzi działalność od początku 2023 roku. W fazie pre-seed, czyli pierwszej rundzie finansowania udało się pozyskać 3 mln zł. Inwestycją zainteresował się nie tylko berliński fundusz, ale również polscy aniołowie biznesu. Teraz firma stawia na dalszy rozwój technologiczny, ale również ekspansję zagraniczną.

„W przyszłym roku chcemy skupić się przede wszystkim na wprowadzeniu większej liczby produktów i analiz do oferty programów zdrowotnych, zbudowaniu nowej aplikacji dla naszych pacjentów i zespołu specjalistów oraz przeprowadzeniu walidacji na wybranych rynkach zagranicznych” – napisał Paweł Seweryn, współzałożyciel firmy na platformie Linkedin.

3 mln zł pozyskane w ramach pre-seed to dopiero pierwsze słowo startupu Holi. Przed firmą wiele możliwości rozwoju, w szczególności, że temat otyłości i leków związanych z leczeniem nadwagi stał się popularny za sprawą Wegovy.

Warto przeczytać: Pracowali w Apple, teraz chcą zrewolucjonizować rynek smartfonów. Urządzenie AI Pin wchodzi do sprzedaży

Źródło grafik: Klinika Holi

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.