MamBiznes.pl

Medicalgorithmics idzie po więcej. Spółka zawiera kluczowe umowy i zgody

Pobieranie danych ...

Nowe, pozytywne wieści ze spółki Medicalgorithmics. DeepRhythmAI ma zgodę na komercjalizację w Kanadzie. Oprócz tego spółka przeprowadzi badanie porównawcze dla produktu VCAST.

Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak wrzesień, tak również październik będzie owocnym czasem dla spółki Medicalgorithmics. Firma poinformowała, że zgodę na komercjalizację w kolejnym kraju uzyskał system algorytmów AI DeepRhythmAI (DRAI). Oprócz tego podpisano również umowę z American Heart of Poland. Jej przedmiotem jest współpraca w ramach projektu badawczego „Badanie porównawcze modeli predykcyjnych do analizy zwężeń naczyń wieńcowych”.

Warto przeczytać: Konsekwentny rozwój MediSensonic. Spółka przygotowuje się do IPO i debiutu na GPW

DeepRhythmAI (DRAI)

DeepRhythmAI został zaprojektowany z myślą o dostarczaniu szybkich i precyzyjnych wyników analizy EKG z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Niedawno informowaliśmy, że w przeprowadzonym badaniu system uzyskał lepszą wykrywalność arytmii serca niż w przypadku analizy EKG wykonanej przez człowieka. Narzędzie uzyskało już zgodę regulacyjną amerykańskiej FDA oraz europejski certyfikat CE. Teraz spółka poinformowała o uzyskaniu rejestracji Health Canada.

„Kanada jest dla Medicalgorithmics jednym z najważniejszych rynków, na którym od wielu lat oferujemy nasze produkty do analizy danych EKG. Cieszymy się, że Ministerstwo Zdrowia Kanady (Health Canada), odpowiedzialne za certyfikację produktów medycznych, wydało licencję dla nowej generacji naszych algorytmów DeepRhythmAI. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować to rozwiązanie naszym kanadyjskim użytkownikom. Przyczyni się to do podniesienia jakości świadczonych usług i w konsekwencji zwiększy liczbę użytkowników naszego oprogramowania” – mówi Przemysław Tadla, członek zarządu i CTO Medicalgorithmics.

VCAST

Równoległe spółka prowadzi działania dotyczące systemu VCAST. To zaawansowane oprogramowanie chmurowe rozwijane przez Kardiolytics, spółkę zależną Medicalgorithmics. Dzięki niemu możliwa jest nieinwazyjna ocena stanu naczyń wieńcowych. Również z wykorzystaniem algorytmów AI. Z tym systemem związany jest projekt badawczy o nazwie „Badanie porównawcze modeli predykcyjnych do analizy zwężeń naczyń wieńcowych”. 

Właśnie podpisano umowę z American Heart of Poland. Dzięki temu badanie zostanie przeprowadzone u pacjentów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca z podejrzeniem choroby wieńcowej.

„Cieszymy się, że największa prywatna sieć oddziałów kardiologicznych w Polsce, obsługująca rocznie ponad 230 tys. pacjentów, wesprze nas w rozwoju VCAST. Wspólny projekt badawczy nie tylko pogłębi naszą wiedzę na temat zastosowania technologii AI (algorytmów sztucznej inteligencji) w diagnostyce choroby wieńcowej, ale również pozwoli ocenić jej wpływ oraz dostosowanie do potrzeb klinicznych w codziennej praktyce kardiologów. Liczymy, że po zakończeniu procesu certyfikacji CE, dzięki tej współpracy projekt badawczy stanie się podstawą do dalszej komercjalizacji technologii VCAST w Grupie AHP” – mówi Przemysław Tadla.

Warto przeczytać: Projekty Medinice na kursie do komercjalizacji. Spółka zamierza pozyskać środki na dalszą działalność

Pobieranie danych ...