MamBiznes.pl

Nowi inwestorzy na pokładzie Revoluta. Fintech osiąga wycenę na poziomie 45 mld dolarów

Pobieranie danych ...

Fintech Revolut w ostatnich dniach pochwalił się wyceną na poziomie 45 mld dolarów. Jest to znaczący skok wartości w porównaniu do 33 mld dolarów z 2021 roku.

Revolut rozpoczął działalność w połowie 2015 roku i szybko zyskał przychylność użytkowników. W ciągu kilku lat pozyskał ponad 45 mln klientów w kilkudziesięciu państwach. Po 9 latach od rozpoczęcia działalności fintech osiągnął wycenę na poziomie 45 mld dolarów. Taką wartość udało się osiągnąć dzięki sprzedaży akcji nowym i obecnym inwestorom. Pracownicy spółki dokonali sprzedaży o wartości około 500 mln dolarów.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy dać naszym pracownikom możliwość zrealizowania korzyści wynikających ze wspólnego sukcesu firmy. Cieszymy się również, że możemy nawiązać współpracę z kilkoma nowymi inwestorami, którzy podzielają naszą wizję, gdy kontynuujemy naszą podróż w kierunku redefinicji krajobrazu bankowego, jaki znamy” – skomentował Nik Storonsky, CEO Revolut cytowany przez CNBC.

Warto przeczytać: Inwestycje zagraniczne w Polsce. Wśród liderów na naszym rynku są Stany Zjednoczone oraz Niemcy

Revolut z nową wyceną

Brytyjski fintech oferuje wiele usług bankowości cyfrowej za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jest on skierowany do młodych użytkowników, którzy cenią sobie szybkość i wygodę dokonywania transakcji, w szczególności tych międzynarodowych. Choć jest to brytyjski fintech, to założycielami są Nikolay Storonsky i Vlad Jacenko.

Revolut jest obecny na rynku od 2015 roku i od tego czasu rewolucjonizuje usługi bankowości cyfrowej. W ciągu kilku lat szturmem podbił rynek i pozyskał ponad 45 mln klientów. Przewagą jest fakt, że większość usług dokonywana jest za darmo przy posiadaniu standardowego konta. Warto mieć na uwadze, że pomimo posiadania europejskiej licencji bankowej, Revolut nie jest bankiem.

W ramach sprzedaży akcji obecnym oraz nowym inwestorom, wycena spółki osiągnęła wartość 45 mld dolarów. Rundzie finansowania przewodził Coatue, D1 Capital Partners oraz obecny inwestor Tiger Global.

Nowa wycena pozwala nazywać Revoluta jedną z najbardziej wartościowych firm technologicznych w Europie. Jest to kluczowe, ponieważ spółka niedawno uzyskała licencję bankową w Wielkiej Brytanii, na którą czekała od kilku lat. Jednak na razie funkcjonuje ona z pewnymi ograniczeniami.

Warto przeczytać: Kilkanaście nowych jednorożców na mapie startupów. Wciąż dominują firmy ze Stanów Zjednoczonych

Pobieranie danych ...