Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

QNA Technology zacieśnia współpracę z liderem technologicznym. Podpisano list intencyjny

QNA Technology

Spółka QNA Technology, będąca jednym z pionierów technologii syntezy i produkcji kwantowych, zawarła porozumienie z jednym z liderów rynku. List intencyjny określa warunki współpracy podmiotów na najbliższe 12 miesięcy.

QNA Technology to jedna z pierwszych firm, które rozwijają technologię syntezy kropek kwantowych emitujących światło niebieskie. To innowacyjny półprzewodnik mający zastosowanie w rozwoju wyświetlaczy nowej generacji. Oprócz wytwarzania kropek kwantowych spółka oferuje także tworzenie tuszów kwantowych. Dzięki nim możliwe jest drukowanie półprzewodników na rozmaitych rodzajach podłoża, używając różnych technik druku. Niedawno pisaliśmy o planach stworzenia przez QNA Technology komercyjnej linii produkcji.

Warto przeczytać: QNA Technology planuje komercyjną linię produkcji kropek kwantowych. Środki pozyska z emisji akcji

Kluczowy klient QNA Technology

Informowaliśmy również o planach zacieśniania współpracy z firmami z Azji i ze Stanów Zjednoczonych. Wygląda na to, że poczyniono ważny krok w tym kierunku. Spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z klientem z USA. Choć nie podano jego danych, to w komunikacie prasowym określono go jako jednego z liderów technologicznych branży nowoczesnych wyświetlaczy. Oba podmioty współpracowały przez ostatnie 1,5 roku. QNA Technology zrealizowało dla tego klienta 4 zamówienia na kropki/tusze kwantowe. Podpisane porozumienie określa warunki współpracy na najbliższe 12 miesięcy.

„Głównym obszarem wykorzystania naszych materiałów po stronie klienta jest opracowanie prototypu wyświetlacza w technologii microLED. Jeśli prototyp spełni oczekiwania technologiczne klienta i potencjalnych nabywców, spodziewane jest podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy naszego materiału. Potencjalna współpraca w takiej formie może istotnie wzmocnić wyniki finansowe w kolejnych kwartałach i umocnić pozycję rynkową spółki w dłuższym terminie” – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, założyciel i akcjonariusz QNA Technology.

To ważny krok w osiągnięciu strategicznych celów spółki. Oprócz tego, w czerwcu 2024 roku podpisano umowę na piąte już zamówienie na zakup niebieskich kropek kwantowych na rzecz kontrahenta z Japonii.

Źródło grafiki: QNA Technology/LinkedIn

Warto przeczytać: Bioceltix rozpoczyna emisję akcji. Spółka chce zbudować największą wytwórnię komórek macierzystych

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.