Spółka SYGLASS zrealizuje polską część projektu ENDOBEAT. Otrzymała dofinansowanie z NCBR

Informacje o autorze

17 września 2024
Udostępnij:

Spółka zależna SYGNIS będzie liderem konsorcjum z udziałem tureckich Koç University i Optofil Optik ve Elektronik Tasarim A.Ş. w projekcie ENDOBEAT. Jego celem jest opracowanie nowatorskiej metody diagnozowania chorób układu oddechowego.

sygnis

Projekt ma trwać 36 miesięcy. W jego ramach z udziałem specjalistów SYGLASS zostanie opracowany innowacyjny endoskop. Ma być on zdolny do pomiaru częstotliwości bicia rzęsek w czasie rzeczywistym bezpośrednio w drogach oddechowych. Tego typu funkcjonalność obecnie nie jest dostępna.

„SYGLASS to jedna z naszych flagowych technologii, a powołana do jej komercjalizacji spółka już może się pochwalić pierwszymi sukcesami. Zbudowanie konsorcjum i udział w międzynarodowym projekcie dofinansowanym ze środków publicznych dowodzi kompetencji zespołu i zaufania do naszej autorskiej technologii. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że SYGLASS będzie pełnił w projekcie rolę lidera konsorcjum. Realizacja ENDOBEAT to jednak nie pierwsze międzynarodowe doświadczenie SYGLASS. Za zespołem, który pracuje w spółce jest już udział w kilku projektach zrealizowanych przez SYGNIS oraz programie akceleracyjnym na terenie Nevady i Kalifornii” – komentuje podpisanie umowy dr Olga Czerwińska, CSO i wiceprezeska zarządu Sygnis.

Warto przeczytać: Cloud Technologies umacnia swoją pozycję rynkową. Globalny dostawca danych przedstawił najnowsze wyniki finansowe

Projekt ENDOBEAT

W ramach międzynarodowego projektu zespół SYGLASS będzie odpowiedzialny między innymi za zaprojektowanie, wytworzenie i scharakteryzowanie dedykowanego obrazowodu. To kluczowy element opracowywanego w projekcie urządzenia diagnostycznego, który umożliwi pomiary in vivo (łac. na żywym). Oprócz tego, SYGLASS odpowiadał będzie za opracowanie prototypu urządzenia diagnostycznego oraz analizę wyników.

Całkowita wartość polskiej części projektu to 1,99 mln zł. Wartość dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wynosi 1,49 mln zł.

Warto przeczytać: Zmiana nazwy Unity Group na Univio. Spółka chce być europejskim liderem nowoczesnych technologii

Polecamy

Więcej w tym dziale: