Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Sztuczna inteligencja mądrzejsza od człowieka. Elon Musk zapowiedział kiedy to nastąpi

Elon Musk

W przyszłości żaden człowiek nie będzie mógł się równać inteligencją z AI. Tak uważa Elon Musk. I zapowiada, że stanie się to już w przyszłym roku.

Słowa Elona Muska wzbudzają różne reakcje. Część komentatorów zarzuca mu opieszałość. Zwłaszcza dotyczy to kwestii ogłaszanych przez niego terminów. Przy okazji zapowiedzi premiery autonomicznego pojazdu robotaxi pisaliśmy, że powstanie tego typu produktu właściciel Tesli zapowiadał już wcześniej.

Niezależnie od opinii na temat Muska, nie da się ukryć, że jego słowa zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. A to w biznesie wartość nie do przecenienia.

Warto przeczytać: Tesla zapowiada robotaxi, w pełni autonomiczny pojazd. Elon Musk podał datę premiery

Już wkrótce AI ma pokonać człowieka

Tym razem Elon Musk zabrał głos w temacie sztucznej inteligencji. Stało się to przy okazji wywiadu na platformie X Spaces. W rozmowie z norweskim filantropem Nicolaiem Tangenem pokusił się on o prognozę dotyczącą dalszych możliwości sztucznej inteligencji ogólnej (AGI).

Jeśli zdefiniujesz AGI jako mądrzejszą od najmądrzejszego człowieka, myślę, że to prawdopodobnie następny rok, maksymalnie w ciągu dwóch lat” – stwierdził.

Z rozmowy można było dowiedzieć się również więcej na temat działań Elona Muska zmierzających do osiągnięcia tego celu.

Walka z OpenAI

Musk początkowo był zaangażowany w tworzenie ChataGPT. W atmosferze konfliktu zrezygnował jednak z udziału w projekcie, zarzucając jego twórcom porzucenie pierwotnej idei. Jego zdaniem skupili się oni na zysku, a nie rozwoju narzędzia na rzecz pomocy ludzkości. Miliarder swoje zarzuty wobec spółki przeniósł na salę sądową, wytaczając jej proces.

Burzliwe rozstanie z OpenAI nie oznaczało jednak, że Elon Musk porzucił swoją wizję. W 2023 roku założył startup xAI, który ma stanowić konkurencję dla ChatGPT. Firma opracowuje swój model sztucznej inteligencji o nazwie Grok. By spełnić ambitne założenia pokonania ludzkiego umysłu, Musk zakłada, że model Grok 3.0 i jego kolejne wersje będą wymagały użycia 100 000 chipów Nvidii o mocy obliczeniowej równej procesorowi Nvidia H100.

Warto przeczytać: Neuralink chwali się pacjentem z chipem. Jego myśli sterują kursorem w grze

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.