MamBiznes.pl

Już 1000 młodych firm działa w inkubatorach

Pobieranie danych ...

30 listopada 2009 r. w Pałacu Lubomirskich, w siedzibie Business Centre Club odbędzie się uroczysty bankiet z okazji przekroczenia 1000 firm działających w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Będzie to również okazja do świętowania już VI edycji Konkursu na Biznesplany, dzięki któremu młodzi ludzie mogą zrealizować swoje marzenie o własnej firmie.

Uroczystość ma na celu podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju największej sieci AIP w Europie oraz tym, którzy poprzez swoją działalność w dużym stopniu wspierają rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju.

Podczas wydarzenia nastąpi prezentacja dotychczasowych osiągnięć AIP oraz osób, które się do nich przyczyniły, wyróżnione zostaną osoby szczególnie zaangażowane w powstanie fundacji. Momentem kulminacyjnym będzie symboliczne nagrodzenie tysięcznej firmy działającej obecnie w AIP.

W czasie uroczystości przedstawione zostaną także założenia Konkursu na Biznesplany oraz pomysły na biznes dotychczasowych laureatów. W VI edycji Konkursu nowym elementem jest możliwość przetestowania pomysłu na biznes już w trakcie jego trwania. Nadesłane prace poddane będą ocenie formalnej i dwustopniowej ocenie merytorycznej. Oceny formalnej dokonują eksperci Fundacji AIP. Natomiast ocena merytoryczna dotyczy następujących elementów:

– Innowacyjne podejście do biznesu
– Realność realizacji projektu
– Adekwatność kosztów do rzeczywistości
– Szansa na sukces

Korzyści z udziału w projekcie to m.in. nagroda główna 10 000 zł oraz pakiet usług dla startujących w AIP, 60 autorów najlepszych prac otrzyma możliwość bezpłatnego testowania swoich pomysłów w programie preinkubacji AIP, tj. w warunkach chronionych, bez ponoszenia ryzyka oraz udział w trzydniowym szkoleniu połączone ze Szkołą Milionerów, prestiżowym programem szkoleń, w trakcie którego młodzi przedsiębiorcy uczą się zarządzania od największych rekinów biznesu.

Sukces AIP opiera się na wypracowaniu innowacyjnego modelu preinkubacji, który buduje sprzyjający klimat dla rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz stwarza odpowiednie warunki do rozwoju innowacji i komercjalizacji pomysłów opartych na wiedzy i nowych technologiach.

Do tej pory z usługi preinkubacji skorzystało ponad 2500 osób ze środowisk akademickich. Dewizą AIP jest głębokie przekonanie, że każdy, nawet najbardziej śmiały pomysł na biznes można zrealizować jeśli tylko stworzy się ku temu odpowiednie warunki.

1000 firma została założona w Inkubatorze przy Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego. Firma Bionik, świadczyć będzie usługi w zakresie techniczno-prawnego zabezpieczania informacji biznesowych. Usługi świadczone będą z wykorzystaniem technologii biometrycznych, opartych o niezbywalne cechy osobowe każdego człowieka.

Firmy, w tym w szczególności te, działające na rynku agresywnej konkurencji, muszą liczyć się z nielegalnym pozyskiwaniem informacji przez konkurentów. Wzrasta liczba tzw. wywiadowni gospodarczych, specjalizujących się w zdobywaniu informacji biznesowych. Firma Bionik, wykorzystując przepisy obowiązującego prawa oraz najnowsze technologie, zabezpiecza klientów przed utratą danych i związanych z tym kosztami finansowymi.

Firmą Bionik zarządzać będą dwie osoby – Katarzyna Czmielewska oraz Kamil Czaplicki. Katarzyna Czmielewska, jest specjalistą w zakresie ochrony danych osobowych oraz informacji niejawnych. W wieloletniej działalności zawodowej, zdobyła doświadczenie w zakresie marketingu oraz bezpośredniej sprzedaży usług. Jej, wiedza oraz doświadczenie będzie wykorzystywane podczas zdobywania kontraktów biznesowych z nowymi klientami.

Kamil Czaplicki, jest pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie od trzech lat w ramach Katedry Prawa Informatycznego zajmuje się zagadnieniami danych biometrycznych. Jest on autorem licznych publikacji w zakresie bezpieczeństwa oraz identyfikacji biometrycznej. Prowadzi m.in. zajęcia z metod i technik pracy w administracji publicznej, podczas których szczegółowo zajmuje się problematykę obiegu dokumentów ( w tym również objętych klauzulą poufności) oraz ich archiwizacji.

Zdobyte doświadczenie naukowe pomocne będzie w tworzeniu polityki bezpieczeństwa obiegu kluczowych dokumentów biznesowych oraz zdobywaniu nowych klientów. Ponadto Kamil Czaplicki, jako doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji uzyskał poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do tajemnicy państwowej objętej klauzulą tajne. Poświadczenie bezpieczeństwa, stanowić będzie rękojmię zachowania poufności danych  biznesowych zdobytych w trakcie przygotowywania polityki bezpieczeństwa oraz technicznego zabezpieczania kluczowych danych biznesowych.

Pobieranie danych ...