Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Nowe otwarcie spółki giełdowej. Eneida Games przygotowuje się do premier nowych gier

Eneida Games

Eneida Games, wcześniej znana jako Hydra Games, to spółka z branży gier, który zapowiedziała nowe otwarcie. W tym roku planuje dwie premiery, jednak największy tytuł zadebiutuje na przełomie 2025 i 2026 roku.

Spółka Hydra Games może kojarzyć się z tytułem Don’t Be Afraid, czyli grą przygodową z gatunku horroru wydaną jeszcze pod koniec 2020 roku. Jednak już kolejne produkcje nie zyskały na popularności, a jeszcze w międzyczasie firma zadebiutowała na rynku alternatywnym NewConnect. Zmiany w spółce zapowiadano już od dawna, a pierwszą nich była nowa nazwa, Eneida Games. Nawiązuje ona bezpośrednio do mitologii grecko-rzymskiej, a dla firmy oznacza odrodzenie się na nowo.

„Przed nami nowy etap w historii spółki. Zarząd Eneida Games deklaruje pełną determinację do wprowadzenia jej na nowe tory, skupiając się na odbudowie reputacji poprzez solidną jakość i pasję do tworzenia gier. Chociaż nasze plany nie zakładają radykalnej zmiany konwencji czy rewolucji w branży gier, to jednak jesteśmy zdecydowani, by dostarczyć produkty oparte na bezwzględnie solidnej jakości oraz autentycznej pasji twórczej” – opowiada Michał Rudowski, prezes zarządu Eneida Games.

Warto podkreślić, że branża gier mocno zyskała na znaczeniu jeszcze w czasie pandemii, kiedy społeczeństwo chętnie poświęcało czas na gry. W tym okresie również pojawiło się na rynku wiele nowych spółek, które chciały produkować tytuły, a poszukując finansowania wybierały drogę giełdową. Tym samym łącznie na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynku NewConnect notowanych jest najwięcej spółek z branży w porównaniu do zagranicznych giełd.

Warto przeczytać: Można wyprodukować grę minimalnym kosztem i osiągnąć sukces – opowiada Damian Szymański, założyciel Render Cube

Nowy rozdział Eneida Games

W tym tygodniu odbyła się inauguracyjna konferencja inwestorska Eneida Games. Spółka z branży gier przez kilka lat funkcjonowała pod nazwą Hydra Games i jeszcze w styczniu 2022 roku zadebiutowała na rynku NewConnect. Obecnie funkcję prezesa pełni Michał Rudowski, a doradcą prezesa ds. IR oraz PR został Michał Pietrzkiewicz. Wcześniej był on związany z inną spółką gamingową, Starward Industries.

Jeszcze w ubiegłym roku zdecydowano się na zmianę nazwy spółki na Eneida Games i ostatecznie zakończono rozdział Hydry. Do najbardziej znanych tytułów firmy należy gra Don’t Be Afraid wydana pod koniec 2020 roku i zdecydowano się na kontynuację tego tytułu. Premiera drugiej części zaplanowana jest na pierwszą połowę tego roku i w pierwszej kolejności zadebiutuje w wersji pecetowej. Na przełomie III i IV kwartału przewidywana jest również premiera konsolowa.

W tym roku planowana jest jeszcze jedna premiera. Mowa o grze Ada: Tainted Soil, która łączy gatunek produkcji przygodowej z platformówką. Podobnie jak druga część Don’t Be Afraid, tytuł zadebiutuje na wszystkich dostępnych platformach, czyli pecetach oraz konsolach.

Don’t Be Afraid 2 to kontynuacja emocjonującego horroru psychologicznego, w którym gracze wcielali się w postać dziecka zamkniętego w domu pełnym tajemniczych zagadek i przerażających istot. Natomiast Ada: Tainted Soil to fascynująca gra z pogranicza przygodówki i platformówki, w której gracze wcielają się w postać tytułowej Ady, odkrywając magiczny świat pełen zagadek, przygód i niezwykłych stworzeń. Obydwie produkcje tworzone są na PC i konsole, i zadebiutują w pierwszej połowie tego roku” – powiedział prezes.

Podczas konferencji spółka zaprezentowała jeszcze dwa tytuły, nad którymi pracuje. Pierwszy z nich to Kanashimi: Path of Samurai. Natomiast drugi projekt jest na razie znany pod nazwą Trygław. Będzie to największa produkcja w historii spółki. Obydwa tytuły zadebiutują na rynku zdecydowanie później, a wstępne daty to lata 2025-2026.

Screen z gry Kanashimi: Path of Samurai

Kanashimi Path of Samurai

Finansowanie Eneida Games

Jeszcze w lipcu 2023 roku Eneida Games zakończyła emisję akcji serii E, w ramach której pozyskała 650 tys. zł na realizację zapowiedzianych projektów. Mowa o Don’t Be Afraid 2 i Ada: Tainted Soil. Kilka miesięcy później została zakończona również emisja akcji serii F. W spółkę są zaangażowane osoby związane z rynkiem kapitałowym jak Dawid Augustyn, redaktor naczelny FXMAG czy Paweł Sugalski, zarządzający AgioFunds TFI.

Źródło grafik: Eneida Games

Warto przeczytać: Tworzą gry VR i współpracują z Meta. VR Factory Games chce osiągnąć jeszcze więcej w wirtualnej rzeczywistości

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.