Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Zaawansowany zakład recyklingu baterii litowo-jonowych w Zawierciu. To inicjatywa AE Elemental

AE Elemental

Pierwszy komercyjny zakład recyklingu baterii AE Elemental został otwarty. Będzie mógł przetworzyć 12 000 ton zużytych baterii Li-Ion rocznie.

AE Elemental to joint venture amerykańskiej firmy Ascend Elements i polskiej firmy Elemental Strategic Metals. Połączenie operatora polskiego zakładu ekstrakcji metali i wiodącego dostawcy zrównoważonych rozwiązań ich produkcji zaskutkowała powstaniem nowoczesnego zakładu recyklingu. Jego rozmiar czyni go jednocześnie jednym z największych w Europie.

Warto przeczytać: Zielona rewolucja „made in Poland”. Spółka Green Lanes stworzyła ekologiczny zamiennik drewna i zamierza ulepszać swoją technologię

AE Elemental rośnie w siłę

Inicjatywa AE Elemental wpisuje się w rynkowe trendy. Od 2030 roku nowe baterie w samochodach elektrycznych będą musiały zawierać minimalną ilość materiałów pochodzących z recyklingu. To sprawia, że zapotrzebowanie na nowoczesne zakłady, takie jak otwarty właśnie w Zawierciu będzie rosło. Inwestycja wpływa korzystnie także na rozwój podmiotów tworzących AE Elemental.

„Znacząco zbliżyliśmy się do pozycji globalnego lidera na rynku materiałów z recyklingu niezbędnych do produkcji baterii EV. W ramach naszego wkładu w joint venture z renomowanym amerykańskim partnerem oddajemy do dyspozycji najnowocześniejszy zakład przetwórstwa przemysłowego w Zawierciu oraz jedną z najbardziej rozwiniętych sieci punktów zbiórki odpadów w Europie z szeroko rozbudowaną wiedzą i doświadczeniem w zakresie recyklingu i logistyki odpadów” – powiedział Michał Zygmunt, CEO Elemental Strategic Metals.

Zakład w Zawierciu będzie zajmować się procesami demontażu, rozładowania i recyklingu baterii EV. Czarna masa, będąca produktem końcowym jest wykorzystywana między innymi do produkcji materiałów do nowych baterii EV. Joint venture planuje także budowę największego w Europie zakładu recyklingu baterii Li-Ion. Powstanie w Niemczech, a jego zdolność recyklingu ma wynosić do 25 000 ton baterii rocznie.

Warto przeczytać: W Niemczech powstaje ogromny zakład recyklingu baterii do pojazdów elektrycznych. To dzieło startupu Cylib

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.