Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

10 mln zł pozyskane od partnerów przez Plenti. Sukces programu PlentiPartners

Plenti

Lider polskiego rynku elektroniki użytkowej pozyskał 10 mln zł od partnerów. Środki zostały zebrane w ramach programu PlentiPartners, który umożliwia zarabianie na wynajmie urządzeń elektronicznych.

Plenti to twórca platformy, która udostępnia wynajem urządzeń w modelu subskrypcyjnym. Dostępne jest na niej ponad 5,6 tys. sprzętów takich jak: konsole do gier i gogle VR, telefony komórkowe, komputery, kamery, czy drony. Użytkownik ma możliwość wypożyczenia ich na okres od tygodnia do 12 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet na 24 miesiące.

Nowością oferowaną przez Plenti jest możliwość udziału przedsiębiorców w zyskach platformy. Umożliwia to program PlentiPartners, przeznaczony dla płatników podatku VAT. Po przystąpieniu do programu przedsiębiorcy finansują za pośrednictwem Plenti zakup urządzenia na wynajem. Firma dzierżawi od nich sprzęt i przeznacza go do wynajmu klientom. Za dzierżawę płaci miesięcznie właścicielowi wynagrodzenie w formie czynszu. Roczna marża wynosi od 12 do 15%. Dodatkowo Plenti gwarantuje serwis i ubezpieczenie urządzenia, a po zakończeniu umowy dokonuje jego wykupu od partnera.

Warto przeczytać: „BeeSpeaker jest aplikacją dostępną globalnie, mamy płacących użytkowników z 68 państw na świecie” – Bartosz Pieślak, współzałożyciel startupu

Sukces PlentiPartners

Program cieszy się dużą popularnością. Zarejestrowało się w nim dotychczas ponad 120 przedsiębiorców. Suma ich wpłat przekroczyła wartość 10 mln zł. Wartość największej pojedynczej wpłaty to 1 mln zł. Prawie 40 z partnerów Plenti zdecydowało się po czasie na zwiększenie swojego zaangażowania w program.

„Po roku od oficjalnego uruchomienia programu PlentiPartners pozyskaliśmy od ponad 120 partnerów już ponad 10 mln zł. W dodatku rośnie liczba osób, które decydują się na podpisanie drugiej i kolejnej umowy. Ich powtarzalne zaangażowanie to najlepszy przejaw zaufania w nasz program, ale przede wszystkim w naszą znajomość potrzeb klientów. Wynajmujemy tylko te urządzenia, które cieszą się ich zainteresowaniem. W ten sposób możemy oferować partnerom stałe wynagrodzenie, wiedząc, że ich sprzęt będzie stale wynajmowany. Rynek wynajmu elektroniki jest wciąż na początku drogi i mamy nadzieję, że już wkrótce pozyskamy od partnerów kolejne 10 mln zł” – mówi Wojciech Rokosz, założyciel i CEO Plenti.

To nie jedyne finansowanie działania Plenti. Przez 6 lat obecności na rynku firma pozyskała od inwestorów ponad 30 mln zł. Już od rundy pre-seed startup jest wspierany przez założycieli Allegro. Dodatkowo firma została wyróżniona przez Sifted jako jeden z 10. najszybciej rozwijających się startupów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło grafiki: Plenti

Warto przeczytać: Sabre Corporation pomoże liniom lotniczym zmodernizować sprzedaż detaliczną. Debiutuje nowa platforma technologiczna

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.