Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

8 inwestycji i ponad 55 mln zł wsparcia. Podsumowanie lutego w funduszach VC

fundusze vc

Mimo że luty był najkrótszym miesiącem w roku, to sporo działo się na rynku funduszy VC. Łącznie spółki otrzymały w nim wsparcie o wartości ponad 55 mln zł.

Analizując luty, należy w kilku przypadkach cofnąć się jeszcze do poprzedniego roku. Spośród ośmiu lutowych transakcji trzy były przeprowadzone z udziałem funduszy zasilanych POIR (Program Inteligentny Rozwój). Miały więc one miejsce jeszcze w 2023 roku. Jedna z ośmiu rund finansowania w lutym odbyła się z kolei wyłącznie z udziałem aniołów biznesu.

Warto przeczytać: Polski startup ubezpieczeniowy otrzyma solidne wsparcie. Fundusz Movens Capital inwestuje w Trasti

32 mln zł dla Saleor Commerce

Największe wsparcie to zamknięta runda inwestycyjna spółki Saleor Commerce. Otrzymała ona środki o wartości 32 mln zł, a więc ponad połowę łącznego zaangażowania funduszy VC w lutym. Firma zajmuje się rozwojem autorskiej platformy typu oper source, która umożliwia tworzenie sklepów internetowych. Wsparcia udzielił jej między innymi Target Global i Zalando.

Mindgram wsparty przez Smartlink Partners

Fundusz VC wspierający firmy technologiczne Smartlink Partners zdecydował się na inwestycję w Mindgram. Startup prowadzi platformę internetową, która oferuje wsparcie zdrowia psychicznego dla pracowników. Oprócz Smartlink w łącznym wsparciu 11 mln zł udział miały jeszcze Market One Capital, Credo Ventures, Portfolion. Środki mają pomóc w ekspansji zagranicznej rozwiązania.

Warto przeczytać: Platforma wsparcia zdrowia psychicznego z nowym finansowaniem. Mindgram chce dostarczać rozwiązanie na ponad 70 rynkach

Pozostałe projekty

Wsparcie dla pozostałych projektów nie przekroczyło w lutym łącznej kwoty 13 mln zł. Część z nich opisywaliśmy już wcześniej. Oprócz startupów 1.security, Pricer i Trasti, fundusze VC zainwestowały w Aleet, Restimo, FAMS. Najwięcej środków spośród tego grona udało się pozyskać Aleet — startupowi oferującemu innowacyjne planowanie tras transportowych wraz z optymalizacją załadunku.

Podsumowanie przygotowane na podstawie Reflektora VC, opublikowanego przez PFR Ventures.

Warto przeczytać: 1.Security zadba o zabezpieczenie ekosystemu Microsoft 365. Startup pozyskał właśnie 0,5 mln dolarów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.