Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Innowacyjne rozwiązanie startupu PayEye z nagrodą „Teraz Polska”

PayEye

System identyfikacji biometrycznej, który umożliwia autoryzację płatności przy pomocy oka. To rozwiązanie firmy PayEye zostało nagrodzone przez kapitułę prestiżowego konkursu.

PayEye to innowacyjna polska firma z sektora technologii płatniczych. Jest autorem innowacyjnego systemu płatności biometrycznych. Umożliwia on dokonywanie ich za pomocą fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne, ale także znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa samej płatności. Dzięki niemu zminimalizowane jest ryzyko oszustw przy jej realizacji.

„Jest to ewolucja kolejnej, dodatkowej formy płatności. Będzie się ona rozwijać wszędzie tam, gdzie istotnym elementem podczas płatności jest wygoda oraz szybkość procesu wykonania transakcji. Przed PayEye, taką formę komercyjnie wdrożyła jedna z chińskich firm. Zastosowała ona technologię opartą o twarz, a my zrobiliśmy krok dalej i wykorzystaliśmy fuzję oka i twarzy” – mówił w wywiadzie dla MamBiznes Daniel Jarząb, współzałożyciel PayEye.

Warto przeczytać: Kolejna współpraca Quantee. Pomoże jednemu z wiodących światowych ubezpieczycieli

Nagroda „Teraz Polska” dla PayEye

Technologia rozwijana przez firmę znalazła również uznanie wśród jury prestiżowego konkursu. Za wkład w rozwój nowoczesnych technologii finansowych oraz przełomowe rozwiązania w zakresie płatności biometrycznych, PayEye otrzymało nagrodę „Teraz Polska”. Uroczysta gala konkursowa odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Poprzedziło ją uroczyste wręczenie dyplomów gratulacyjnych w Belwederze.

„Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymania tej prestiżowej nagrody. Wyróżnienie „Teraz Polska” to dowód, że nasza technologia biometryczna zmienia sposób, w jaki ludzie dokonują płatności, oraz że jesteśmy liderem w branży fintech. „Teraz Polska” jest dla nas również motywacją do dalszego rozwijania naszych usług i technologii. Planujemy kontynuować swoją globalną misję dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań płatniczych, które zrewolucjonizują świat płatności i będą miały pozytywny wpływ na życie codzienne konsumentów oraz działalność przedsiębiorstw na całym świecie” – powiedział Daniel Jarząb, CEO PayEye.

Kolejne innowacje

Choć prestiżowe wyróżnienie to wyraz postrzegania firmy jako lidera w branży, startup, by nie stracić tej pozycji, planuje kolejne innowacje. Najbliższą z nich będzie premiera terminala eyepos 3. To kolejna generacja multifunkcyjnego urządzenia płatniczego. Z jego pomocą będzie możliwe przeprowadzanie transakcji biometrycznych. Eyepos 3 będzie umożliwiał użytkownikom również wykonanie tradycyjnych transakcji kartowych, mobilnych i NFC.

Warto przeczytać: „Liczymy, że w przyszłości, będziemy jedną z największych firm technologicznych na świecie” – Daniel Jarząb, CEO PayEye

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.