Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Karol Sadaj, który pracował dla Ubera i Revoluta, dołącza do rady nadzorczej polskiego startupu eGabinet

Karol Sadaj

Do rady nadzorczej startupu eGabinet dołączył właśnie Karol Sadaj, który wcześniej wprowadził na polski rynek markę Revolut.

O startupie eGabinet pisaliśmy przy okazji zamknięcia rundy finansowania na kwotę 2,4 mln zł. Spółka pozyskała kapitał pod koniec 2023 roku od aniołów biznesu i zostanie on przeznaczony na ekspansję zagraniczną. eGabinet stworzył dedykowaną platformę dla placówek medycznych i lekarzy, dzięki której mają oni dostęp do danych oraz historii choroby pacjenta. Do rady nadzorczej właśnie dołączył doświadczony manager, Karol Sadaj. Odpowiada on za sukcesy takich firm jak Uber, Revolut oraz Aion Bank.

„Karol cechuje się nieszablonowym podejściem do biznesu, co w połączeniu z jego wieloletnim doświadczeniem w obszarze rozwoju i ekspansji firm, będzie dla nas nieocenionym wsparciem. Liczę, że nasza współpraca pozwoli na wprowadzenie szeregu nowych atrakcyjnych produktów i globalny rozwój eGabinet. Co więcej, Karol jest przede wszystkim świetnym człowiekiem i partnerem do rozmowy, który nie boi się wyzwań i pozornie szalonych pomysłów. Właśnie dlatego, jestem zdania, że wniesie znaczącą wartość w realizacji naszych planów” – komentuje Piotr Strychalski, CEO eGabinet.

Warto przeczytać: Startup eGabinet pozyskuje finansowanie od aniołów biznesu i planuje ekspansję zagraniczną

Karol Sadaj na pokładzie eGabinetu

W radzie nadzorczej eGabinet pojawił się właśnie Karol Sadaj, który będzie wspierać spółkę w planach ekspansji zagranicznej. Doświadczenie managerskie zdobywał w takich firmach jak Uber, Revolut czy Aion Bank. W latach 2016-2018 pracował jako szef marketingu Ubera. Następnie jako Country Manager wprowadził na polski rynek Revoluta. W ostatnim czasie rozwijał strategię rozwoju Aion Banku.

„Od dłuższego czasu mocno przyglądam się branży Medtech, dostrzegając w niej ogromny potencjał, a eGabinet jest jednym z mocniej wyróżniających się graczy na tym rynku. Piotr i jego zespół mają świetny model biznesowy, przynoszący obecnie już regularne przychody oraz są w momencie przed logarytmicznym wzrostem, czyli w chwili gdzie moje doświadczenie i wiedza mogą być realną wartością i pomóc spółce osiągać ambitne cele. Moim zdaniem, eGabinet ma ogromną szansę, w perspektywie najbliższych kilku lat, stać się liderem rynku oprogramowania medycznego w Europie, do czego będziemy wspólnie dążyć” – komentuje Karol Sadaj.

Dalszy rozwój na rynku medtech

Startup eGabinet opracował platformę, która umożliwia zarządzanie placówkami medycznymi oraz dokumentacją pacjentów. Była to odpowiedź na tradycyjną rejestrację telefoniczną, dzięki czemu lekarze oraz pracownicy medyczni mogą liczyć na znaczne ułatwienia w swojej codziennej pracy. Oprogramowanie wykorzystuje technologię chmurową i tym samym zapewnia niemal natychmiastowy dostęp do danych o placówce oraz pacjentach.

Ponadto, rozwiązanie polskiego startupu dostarcza również e-skierowania, e-zwolnienia oraz e-recepty w kilkanaście sekund od ich wystawienia. W ubiegłym roku eGabinet podwoił liczbę lekarzy, którzy korzystają z ich oprogramowania. Ilość obsłużonych wizyt wzrosła w tym czasie o ponad 40%. W najbliższym czasie zostaną wprowadzone nowe funkcjonalności między innymi intuicyjny moduł finansowo-księgowy, który będzie odpowiadać za kontrolę płynności finansowej placówek medycznych.

Oprócz umacniania swojej pozycji na rodzimym rynku, od drugiej połowy 2024 roku planowane jest rozpoczęcie ekspansji zagranicznej.

Źródło grafiki: eGabinet

Warto przeczytać: Startup z rynku nieruchomości z dużym finansowaniem. Fundusze inwestycyjne wsparły Pricer.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.