Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Level2 Ventures inwestuje w kolejny startup. AutoMEE otrzyma wsparcie od funduszu

Level2 Ventures

O nowej inwestycji poinformował na swoim profilu LinkedIn fundusz Level2 Ventures. Współpraca ze startupem autoMEE ma na celu upowszechnienie rozwiązań optymalizacyjnych stosowanych przez największe rynkowe podmioty dla sektora MŚP.

Level2 Ventures to fundusz VC, który wspiera startupy na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz poszukuje ciekawych i innowacyjnych projektów, których twórcy wierzą, że ich rozwiązania mogą zmienić świat na lepsze. Obszarem jego zainteresowań są szczególnie branże narzędzi AI, przemysłu 4.0 i medtech. Oprócz inwestycji kapitałowych fundusz oferuje również wsparcie w zakresie strategii i zarządzania oraz rozwoju kompetencji menadżerów.

Do inwestycji Level2 Ventures należą między innymi współprace z DoxyChain, SunRoof, Salesbook czy HiPets. Najnowszym elementem portfolio funduszu jest startup autoMEE. Rozwiązaniem oferowanym przez firmę jest autorska platforma do optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych dla sektora MŚP. Dzięki temu rozwiązaniu mniejsze podmioty zyskują dostęp do rozwiązań optymalizacyjnych zarezerwowanych wcześniej dla dużych graczy. Mogą uzyskać oni dostęp do najnowszych narzędzi opartych na AI, by zautomatyzować swoje wewnętrzne procesy.

autoMEE zmienia zasady gry

Działanie startupu wpisuje się w filozofię Level2 Ventures. Dzięki dostarczeniu kolejnym rynkowym podmiotom innowacyjnego rozwiązania niejako zmienia on rzeczywistość rynkową. A to w Level2 Ventures cenią dodatkowo.

„Jako fundusz venture capital aktywnie wspierający rozwój innowacyjnych startupów, postrzegamy autoMEE nie tylko jako obiecującą inwestycję, ale jako Partnera, który zmienia rynkowe zasady gry, otwierając drzwi do świata nowoczesnych technologii dla MŚP. Dzięki autoMEE każda firma niezależnie od jej wielkości będzie mogła skorzystać z najskuteczniejszych rozwiązań AI w celu optymalizacji swojego biznesu” – podkreśla Piotr Pawłowski, Partner Zarządzający Level2 Ventures.

W autoMEE wierzą, że nowa współpraca pomoże startupowi rozszerzyć zasięg działania. Firma planuje ekspansję na kluczowe z perspektywy rozwoju narzędzia rynki zagraniczne. 

„Jestem bardzo podekscytowany naszą współpracą z Level2 Ventures, która otwiera przed nami nowe możliwości przyspieszenia naszego wzrostu i ekspansji na kluczowe rynki, takie jak Wielka Brytania i USA. Ta synergia pozwala nam oferować innowacyjne rozwiązania, które pomagają firmom osiągnąć nowy poziom efektywności i innowacyjności. Jesteśmy czymś więcej niż tylko inicjatywą; jesteśmy zmianą, która umożliwia firmom przekraczanie tradycyjnych barier, torując drogę do osiągania wyjątkowych wyników i zdobywania przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku. Razem z Level2 Ventures tworzymy przyszłość, w której każda firma ma szansę stać się liderem w swojej branży, korzystając z nieograniczonych możliwości rozwoju” – mówi Dominic Laskowsky, dyrektor generalny i współzałożyciel autoMEE.

Źródło grafiki: Level2 Ventures/LinkedIn

Warto przeczytać: Genomtec zabezpiecza ponad 10 mln zł na projekt onkologiczny do diagnostyki nowotworów

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.