Na jego podstawie śmiało można stwierdzić, że lipiec był dobrym miesiącem dla finansowanych przez fundusze projektów amerykańskich. By potwierdzić tę tezę, wystarczy powiedzieć, że największe inwestycje z tego okresu opiewały na kwoty mieszczące się w przedziale od 200 do 300 mln dolarów.
Co ciekawe, największa globalna runda finansowania w tym czasie miała wartość 3 razy większą. To kanadyjska platforma narzędzi prawnych Clio, którą dofinansowano kwotą 900 mln dolarów. W USA te kwoty wyglądały więc nieco „skromniej”.
Warto przeczytać: Brytyjski startup Flo Health kolejnym europejskim jednorożcem. Zyskał ważnego inwestora
Robotyka wciąż na fali
To, że inwestorzy znów zwrócili się w kierunku startupów tworzących humanoidalne roboty, ma odzwierciedlenie w największej transakcji VC w lipcu w USA. Jest nią runda finansowania startupu Skild AI o wartości 300 mln dolarów. Firma tworzy oprogramowanie, które ma stanowić mózgi robotów. Te mogą być wykorzystywane do ich różnych wersji, realizujących rozmaite zadania. Wsparcia udzielili między innymi: Coatue, Lightspeed Venture Partners, SoftBank Group i Jeff Bezos. Dzięki niemu wycena startupu wyniosła 1,5 mld dolarów.
Biotechnologia w górę
To był dobry miesiąc również dla amerykańskich startupów biotechnologicznych. Element Biosciences zebrało ponad 277 mln USD w serii D finansowania. Runda została poprowadzona przez Wellington Management. Przedmiotem zainteresowania startupu jest rozwój technologii sekwencjonowania DNA na potrzeby rynków badawczych.
Nieco mniej, bo 260 mln dolarów udało się zebrać Cardurion Pharmaceuticals. Startup z siedzibą w Burlington w stanie Massachusetts opracowuje terapie związane z leczeniem chorób układu krążenia.
Zwrot w stronę rozrywki
Amerykańscy inwestorzy VC znów zaczynają wierzyć w potęgę rozrywki. Skorzystał na tym startup Cosm. Firma zajmująca się prezentowaniem rzeczywistych wydarzeń (głównie sportowych) widzom w obiektach przypominających immersyjne kopuły, pozyskała 250 mln dolarów. Dzięki temu udało jej się uzyskać status jednorożca. Tę samą kwotę udało się uzyskać sieci kin Regal. Drugi co do wielkości tego typu podmiot w USA zamierza przeznaczyć środki na modernizację swoich obiektów.
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)