Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska platforma Scramjet Cloud doceniona w Ameryce. Otrzymała nagrodę DEVIES

scramjet cloud

Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej tworzą innowacyjne rozwiązania dla biznesu w oparciu o rozwiązania AI. Wysoka jakość ich pracy ma odzwierciedlenie w zdobywanych nagrodach na arenie międzynarodowej. Podczas gali Developer Week 2024 w San Francisco jedną z nich otrzymała platforma Scramjet Cloud.

Scramjet Cloud jest polskim startupem powstałym w 2016 roku. Stworzono go z wiarą w potencjał rozwiązań AI, które zgodnie z ideą firmy mogą znaleźć zastosowanie w każdej branży. Korzystając z infrastruktury OVHcloud zbudowano rozwiązanie o nazwie Scramjet Cloud Platform.

SCP zostało niedawno docenione przez międzynarodowe środowisko IT. Podczas gali DEVIES Awards 21 lutego 2024 roku w San Francisco, Scramjet Cloud Platform otrzymało nagrodę DEVIES w kategorii Systems Integration. Nagrody DEVIES są przyznawane w 31 kategoriach. Ich otrzymanie to wyraz uznania dla zastosowanych rozwiązań inżynieryjnych, perfekcyjnego designu i wprowadzanych na rynek innowacji.

Warto przeczytać: Wielki sukces polskiej firmy na Kickstarterze. Pozyskała prawie 900% więcej funduszy niż zakładano

SCP jako wsparcie dla sektora AgriTech

Jednym z miejsc stosowania Scramjet Cloud Platform jest branża rolnicza. Startup udowodnił, że rozwiązania AI mogą znacząco usprawnić pracę rolnika. Dzięki integracjom stosowanym w połączeniu dronów z chmurą SCP, dane zbierane przez nie są przesyłane w czasie rzeczywistym. Platforma umożliwia dodatkowo ich automatyczną analizę przez sztuczną inteligencję, co znacznie usprawnia proces decyzyjny.

„Drony wyposażone w kamery i czujniki dostarczają kluczowe informacje m.in. o stanie gleby, rozwoju roślin i warunkach środowiskowych. Jednak tradycyjne metody nagrywania wideo na kartach SD sprawiają, że proces pozyskiwania danych jest uciążliwy. Wymaga ręcznego pobierania danych, co wpływa na opóźnione analizy i ogranicza skalę możliwych działań” – tłumaczy Alicja Grużdź, CTO w Scramjet.

Scramjet Cloud Platform jest zintegrowana z systemami ERP, dzięki czemu wyżej wymienione analizy odbywają się w czasie rzeczywistym. Chmura zapewnia również aktualność danych, co wraz z opcją ich skalowania sprawia, że rozwiązanie jest coraz bardziej popularne w branży AgriTech.

Pomoc w tłumaczeniu języka migowego

Zastosowaniem SCP w zupełnie innej branży jest to, które startup oferuje instytucjom publicznym. Platforma umożliwia tłumaczenie języka migowego na wideo lub tekst. Jej działanie może usunąć barierę komunikacyjną, z którą zmagają się osoby niedowidzące lub niedosłyszące. Tłumaczenie w czasie rzeczywistym jest atrakcyjne również z perspektywy instytucji publicznych. Ogranicza się w ten sposób koszty zatrudnienia wykwalifikowanego personelu.

Uznanie na DEVIES Awards bodźcem do dalszego rozwoju

Zdobycie przez startup nagrody DEVIES to ważny krok w dalszych planach przedsiębiorstwa. CEO Scramjet podkreśla, że jest to już kolejna nagroda dla projektu, co potwierdza właściwy rozwój narzędzia.

„Zdobycie nagrody Devies za usługi integracji systemów oznacza naszą trzecią nagrodę w San Francisco za pracę w dziedzinie chmury, integracji systemów i API. To uznanie podkreśla, jak elastyczna jest platforma Scramjet. Cieszymy się z pozytywnego odzewu w obszarze Zatoki San Francisco i Doliny Krzemowej, gdzie istnieje mocna baza dla nowych pomysłów. Scramjet zakłada swoją obecność w USA i współpracuje z OVHcloud, a te nagrody są dużym krokiem w kierunku sukcesu w centrum światowej technologii” – podsumowuje Michał Czapracki, CEO w Scramjet.

W Scramjet liczą na to, że pozytywny odbiór narzędzia przełoży się na zwiększenie obecności firmy na rynku amerykańskim i kolejne sukcesy.

Warto przeczytać: Startup z Korei pozyska 90 mln dolarów finansowania. DeepX rozwija chipy oparte na AI

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.