Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Inwestycje VC. PFR Ventures podsumowuje maj w funduszach

inwestycje vc

Po imponujących kwietniowych 613 mln zł, w maju wartość inwestycji funduszy venture capital znacznie stopniała. W newsletterze podano kwotę tylko części z odbytych w tym miesiącu transakcji, które podano do informacji publicznej.

W maju odnotowano 6 inwestycji VC. Jest to ilość porównywalna z dwoma poprzednimi miesiącami. Niestety tylko połowa z nich zawierała informację o wartości transakcji. Głównie z tego powodu jest ona niższa niż w dwóch ostatnich miesiącach. W maju wyniosła 19,2 mln zł, co w porównaniu z 613 mln zł w kwietniu wypada dosyć blado.

Warto przeczytać: Wartość inwestycji VC w Polsce poszybowała w górę. Podsumowanie kwietnia w funduszach

Rubicon Partners wspiera StaffHealth

Ponad połowa wartości majowych inwestycji to runda finansowania StaffHealth. Inwestycję o wartości 10 mln zł, której dokonał fundusz Rubicon Partners, z pewnością można uznać za jedną z ciekawszych transakcji tego roku. StaffHealth jest spółką ze Stanów Zjednoczonych, która stworzyła platformę technologiczną pośredniczącą w zatrudnieniu pracowników medycznych tamtejszej służby zdrowia. Oprócz wsparcia w kwocie 2,5 mln dolarów fundusz pomoże rozwinąć zaplecze technologiczne projektu w Polsce. Część operacji biznesowych StaffHealth będzie również realizowana w naszym kraju.

Charakterystyka pozostałych inwestycji

Maj 2024 roku był czasem pierwszej rundy nowego funduszu Full Speed Ventures. Podmiot zdecydował się zainwestować w producenta oprogramowania 4semantics. Nie podano jednak wartości inwestycji. Inovo VC zdecydował się w tym miesiącu wesprzeć rozwiązania sztucznej inteligencji. Wartości wsparcia udzielonego Quantia AI oraz Cloo AI również nie podano.

Aniołowie biznesu zainwestowali w maju środki o wartości 4,6 mln zł. Twórca aplikacji BeeSpeaker, która umożliwia naukę języków z native speakerami, uzyskał wsparcie w kwocie 4 mln zł. Outsourcing sprzedaży Sales Agency to inwestycja o wartości 0,6 mln zł.

Źródło: Newsletter PFR Ventures

Warto przeczytać: Creandum zamyka kolejny fundusz. Finansowanie zebrał zaledwie w 12 tygodni

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.