Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Warsaw Equity Group podpisała umowę inwestycyjną z Vireo Ventures

Warsaw Equity Group poinformowało na swoim profilu LinkedIn o podpisaniu umowy inwestycyjnej z energy-tech VC Vireo Ventures. Współpraca ma zaowocować w przyszłości wspólnymi inwestycjami.

Vireo Ventures jest inwestorem na wczesnym etapie. W obszarze jego zainteresowań są startupy, które rozwijają ekologiczne rozwiązania w obszarach dostaw energii, mobilności miast i budynków oraz logistyki i przemysłu. W portfolio funduszu znajdują się między innymi: About:Energy, tworzący platformę inteligencji baterii, a także Atmen. To twórca oprogramowania w celu certyfikacji łańcuchów dostaw dla gospodarki wodorowej.

Współpraca WEG z Vireo Ventures

Zgodnie z zapowiedziami, inwestycja w Vireo Ventures będzie ostatnią w fundusz VC poczynioną przez WEG. Wcześniejszymi partnerami grupy zostały Inovo.vc, Market One Capital oraz startup Wise Guys. Obecnie, po przekroczeniu zakładanej wielkości inwestycji w VC, w Warsaw Equity Group zamierzają skupić się na zacieśnianiu nawiązanych relacji. 

W WEG wierzą, że rozpoczęcie nowego partnerstwa z Vireo Ventures będzie początkiem wspólnych inwestycji. Model działania funduszu jest spójny z koncentracją grupy na działaniach ClimateTech. Dlatego w WEG zdecydowano o inwestycji. Również przedstawiciele Vireo Ventures nie kryją zadowolenia z nawiązanej współpracy.

„Jesteśmy podekscytowani inwestycją WEG w nasz fundusz i nie możemy się doczekać owocnej współpracy. Dzięki nieocenionej wiedzy specjalistycznej zespołu WEG i rozległym sieciom w Europie Środkowo-Wschodniej przewidujemy ekscytujące możliwości inwestycyjne, które pomogą przyspieszyć elektryfikację i dekarbonizację krajobrazu energetycznego” – komentuje Felix Krause, partner w Vireo Ventures.

Warto przeczytać: Scale-upy to przyszłość polskiej technologii. Wnioski z raportu Mapping Poland’s Tech Sector

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.