Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Swój pierwszy milion zarobił wieku 16 lat

Swoją przygodę z biznesem Ephren W. Taylor II rozpoczął w wieku 12 lat. Impulsem, który go do tego nakłonił był brak pieniędzy na wymarzone gry. Niespokojny duch z niezwykłym nosem do biznesu, który czego się dotknie zamienia w złoto. Sprzedaż gier, projektowanie stron internetowych oraz produkcja energii odnawialnej to tylko niektóre jego biznesowe sukcesy. Jak więc wyglądała droga do sukcesu przedsiębiorcy, który swój pierwszy milion zarobił w wieku 16 lat.

Z miłości do gier

Urodził się w 1982 roku w Carslie, małej miejscowości nad rzeką Mississippi. Długo tam jednak nie zabawił ponieważ częste zmiany pracy przez jego ojca, skutkowały licznymi przeprowadzkami. Pierwszy interes zrobił w wieku 12 lat. Przedsiębiorczą postawę wymusiła na nim szara rzeczywistość a dokładniej brak pieniędzy na zakup gier do swojego Super Nintendo. Jako pasjonat grania na komputerze postanowił, że to właśnie gry przyniosą mu pierwsze dochody. Brakowało jeszcze tylko pomysłu jak to zrobić.

Ciekawa lektura

Usiadł w bibliotece i zaczął czytać książkę „Jak napisać grę komputerową w 21 dni”. Lektura tak wciągnęła młodzieńca, że skończył ją w tym samym dniu. Kolejny dzień spędził już nad pracami przy tworzeniu pierwszej gry. Kilka miesięcy później światło dzienne ujrzała jego pierwsza gra, którą sprzedał w 30 egzemplarzach po 10 dolarów… 300 dolarów przychodu po 2 miesiącach pracy – niezły wynik – śmieje się dziś Ephren.

Trzynastolatek webmaster

Kolejnym biznesem młodego przedsiębiorcy było tworzenie stron internetowych. Były to początki rozwoju sieci i tego typu działalność nie była tak popularna jak obecnie. Trzynastolatek za wykonanie witryny brał od klienta 200 dolarów. Szybko jednak zorientował się, że za swoje usługi może spokojnie otrzymywać większe wynagrodzenia. Stawki dopasował do konkurencji i okazało się, że mimo wyższych cen klientów nie ubywało a Taylor zaczął otrzymywać czeki po kilka tysięcy dolarów.

Pierwszy milion

To jednak nie projektowanie stron internetowych przyniosło czarnoskóremu przedsiębiorcy największy biznesowy sukces. Swój pierwszy milion dolarów zarobił bowiem na stworzonym serwisie GoFerretGo.com. Miał wówczas 16 lat dzięki czemu dołączył do grona najbogatszych nastolatków na ziemi.

Zdobyte pieniądze pozwoliły przedsiębiorcy prowadzić działalność w innych obszarach. Jako jeden z pierwszych dostrzegł potencjał odnawialnych źródeł energii, co pozwoliło mu w szybkim czasie zyskać rozgłos w całych Stanach Zjednoczonych. Produkcja biopaliw okazała się bardzo dobrym pomysłem na biznes, który młodemu biznesmenowi przyniósł kolejne miliony. Niedługo po tym przyszła fascynacja nieruchomościami oraz stanowisko prezesa firmy City Capital Corporation. W ten sposób Ephren W. Taylor II został najmłodszym czarnoskórym szefem giełdowej spółki.

Jak świeże bułeczki

Zebrane biznesowe doświadczenie skłoniły młodego przedsiębiorcę do napisania książki „“Creating Success from the Inside Out”. W publikacji zawarł swoje przemyślenia na temat prowadzenia biznesu. Choć pisząc książkę nie pieniądze były najważniejsze to rozeszła się ona jak świeże bułeczki.

Skromny chłopak

Jest dla części najmłodszego pokolenia czarnoskórych chłopaków tym kim Warren Buffet dla starszych biznesmenów. Pozostał przy tym skromnym przedsiębiorcą, który angażuje się w wiele społecznych inicjatyw. Udało mu się do nich zaprosić takie gwiazdy jak Snoop Dog . Organizuje spotkania, prowadzi wykłady, uczestniczy w konferencjach. Jego zdanie jest zawsze słyszalne w biznesowym światku, mimo iż sam Taylor za blichtrem nie przepada. Jego majątek dziś szacowany jest na 250 miliony dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi młodego pokolenia na ziemi.


Polecamy:

– Jak nastolatek został milionerem

– Najbogatszy student na ziemi

– Znaleźli swój pomysł na e-biznes

– o2.pl, czyli od zera do milionera

Alicja Rozłucka
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
alwinek 1 maj 2011 (15:06)

spróbuje to zrobić ale kiepsko to widze