Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polski start-up z sukcesami w Singapurze

Lubelski start-up BIMproQr został zakwalifikowany do półfinału konkursu „The 2019 China – ASEAN New Smart City Innovation & Entrepreneurship” organizowanym przez Nanning Municipal D&R, Cloudbae, *SCAPE and StartupX w Singapurze.

Fot. YAY Foto/gutarphotoghaphy

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych i najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych w obszarze smart city spośród osób, młodzieży, przedsiębiorstw, organizacji i instytucji. Najlepsze pomysły mogły liczyć na realizację swoich pomysłów w chińskim centrum innowacji ASEAN Smart City. Konkurs był niezwykłą możliwością do nawiązania współpracy przedsiębiorców w regionach ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) i promowaniu rozwoju inteligentnego miasta poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych, z Singapurem jako centrum współpracy dla ASEAN.

Zespół BIMproQr był uczestnikiem w I rundzie inkubacyjnej w Platformie Startowej Unicorn Hub, działającej na terenie Polski Wschodniej. Start-up oferuje platformę online optymalizująca łańcuch dostaw dla dużych developerów i firm budowlanych w Azji poprzez proces selekcji, budżetowania i weryfikacji kluczowych materiałów wyposażenia obiektów, wraz z pełnymi ramami prawnymi i finansowymi online. Rozwiązanie tworzy propozycje wartości, która od strony producenta/dostawcy (Polska i EU, Europa
Wschodnia), wyeliminuje tradycyjne/wysokie koszty wejścia na rynki zagraniczne, umożliwi globalny zasięg dotarcia do projektów jak i stworzy narzędzia, i ramy prawne bezpiecznych kontraktów i transakcji. Ze strony Dewelopera (Azja, USA), stworzone zostanie narzędzie do optymalizacji kosztów inwestycji w oparciu o rzeczywiste dane rynkowe, jak i automatyzacji elementów procesu, które wymagają obecnie dużych nakładów ludzkich, finansowych i czasowych, a także możliwość znalezienia najlepszej wartości produktów do planowanego budżetu.

Lubelski zespół dzięki udziałowi w konkursie nawiązał międzynarodowe relacje z potencjalnymi firmami, które są zainteresowane ich rozwiązaniem w zakresie optymalizacji kosztów łańcucha dostaw i kosztów inwestycji budowlanych, a także testowymi wdrożeniami na wczesnym etapie rozwoju. To kolejne potwierdzenie, że polskie start-upy potrafią zaistnieć na scenie ogólnoświatowej

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.