Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Czesi drukują nowe banderole

W Czechach rozpoczęto druk nowych banderoli na butelki z alkoholem. Drukuje je państwowa wytwórnia papierów wartościowych.

Nowe banderole są jak na razie jedynym krokiem na drodze walki z fałszowaniem alkoholu. Będą nalepiane na butelki, w których znajdzie się alkohol po dokładnych badaniach laboratoryjnych u producenta.

Właściciele renomowanych wytwórni wódek i likierów zrzeszeni w Unii Producentów Alkoholu zgodnie twierdzą, że nowe banderole nie ograniczą czarnego rynku. Nie załatwią też problemu ponad 20 milionów butelek , które zalegają teraz w magazynach, sklepach i restauracjach po wprowadzeniu prohibicji. Są to alkohole wyprodukowane nie tylko przez sprawdzone czeskie wytwórnie ale także importowane z zagranicy od znanych producentów.

W mediach coraz częściej pojawiają się opinie, że winę za aferę metylową ponoszą jednoznacznie wysocy urzędnicy ministerstwa finansów i urzędu celnego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Paweł Szukała/Praga/sk

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.