Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Fundusz ma pieniądze do wydania na innowacyjne projekty

Poznański Park Naukowo-Technologiczny szuka innowacyjnych projektów. Na aplikacje od pomysłodawców inwestor czeka do 17 marca 2017. 

Fundusz Zalążkowy PPNT został utworzony w 2011 roku. Dotychczasowa działalność inwestycyjna obejmuje trzynaście spółek kapitałowych. Obszarem zainteresowania Funduszu są projekty z branży chemicznej, biotechnologicznej, a także dotyczące technologii informatycznych i komunikacyjnych. W portfelu Funduszu Zalążkowego PPNT znajdują się między innymi takie spółki jak: IC Solutions wraz z ich flagowym produktem IC Penem, a także Glip, zajmująca się interaktywnymi powierzchniami dotykowymi. PPNT ma również na swoim koncie dwa udane wyjścia kapitałowe, a tym samym środki na kolejne inwestycje.

„Nasze doświadczenie związane z inwestowaniem, pokazuje jak ważne jest dokładne sprawdzenie pomysłu już na wczesnym etapie. Dla skuteczniejszej walidacji rynkowej pomysłów nawiązaliśmy współpracę z liczącymi się w branży partnerami, co może znacząco przyczynić się do późniejszego sukcesu przedsięwzięcia” – mówi Katarzyna Wlaź, przedstawiciel Funduszu Zalążkowego PPNT.
Fundusz Zalążkowy PPNT ma na swoim koncie pierwsze udane wyjścia kapitałowe. Na początku 2016 roku Poznański Park naukowo-Technologiczny z sukcesem odsprzedał swoje udziały w PhotoHiTech sp. z o.o. Grupie Kapitałowej Synthos S.A., jednemu z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Druga udana sprzedaż udziałów dotyczyła firmy uBirds, dzięki której tradycyjny zegarek zyskuje funkcję smartwatcha. Kolejni inwestorzy doskonale wiedzą, jak biznesowo wykorzystać technologie, a także umożliwić dalszy rozwój produktów opracowanych na etapie zalążkowym.

„Aktualnie poszukujemy przede wszystkim pomysłodawców posiadających pewne doświadczenie biznesowe, znających rynek, na którym się poruszają, świadomych konkurencji oraz jej produktów. Zależy nam na współpracy z zespołami planującymi rozwój nowych, przełomowych i potrzebnych klientom rozwiązań z wykorzystaniem środków inwestora.” – podkreśla Piotr Nędzewicz, przedstawiciel Funduszu Zalążkowego PPNT.

Po zakończeniu elektronicznego etapu rekrutacji, który mija 17 marca br., wybrani pomysłodawcy zostaną zaproszeni na indywidualne spotkania. Następnie wybrane projekty przejdą przez proces preinkubacji, polegający na dopracowaniu koncepcji pod okiem ekspertów branżowych oraz specjalistów z obszaru finansów, rozwoju biznesu, czy prawa własności intelektualnej. Pozwoli to określić kluczowe założenia finansowe i biznesowe oraz ostatecznie potwierdzić zasadność realizacji przedsięwzięcia z udziałem kapitału inwestora.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w zakładce Inwestycje kapitałowe.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.