Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Najlepsze start-upy nagrodzone

UseLab ufundował nagrody w Konkursie na Najciekawszy Start-Up(oparty o stronę lub aplikację WWW) przeprowadzony w ramach jubileuszowego, dziesiątego spotkania Barcamp Poznań, organizowanego przez firmę Netguru. Nagrodami ufundowanymi przez UseLab były audyt użyteczności i całodniowe szkolenia dla autorów trzech najlepszych start-upów. Przypomnijmy, że zwyciężyły serwisy: Spryciarze.pl, Punkter.pl i Student-gotuje.pl.

„Główną zaletą konkursu oprócz prezentacji pomysłów była możliwość wymiany doświadczeń” – mówi obecny na spotkaniu Wojciech Kuśmierek, prezes firmy UseLab „Widziałem kilka świetnych pomysłów, które znacznie obniżyły swoje szanse na sukces, ze względu na problemy z użytecznością. Jestem przekonany, że po krótkich konsultacjach uda się znacznie polepszyć możliwości konkursowych serwisów”.

Same szkolenia odbyły się w lipcu w siedzibie firmy UseLab w Warszawie. „Szkolenia i audyt pomogły nam w przygotowaniu nowego podziału kategorii serwisu”, mówi Artur Olszewski z serwisu Spryciarze.pl – „Zyskana umiejętność >patrzenia oczami użytkownika

„Dzięki spotkaniu w UseLab będziemy w stanie lepiej sprofilować nasz serwis i zasygnalizować użytkownikom możliwości, jakie oferuje.” – dodaje Tomasz Ratajczak z serwisu Punkter.pl. Serwis ma już opinie na temat 10 000 produktów, a serwis odwiedza dziennie 500 unikalnych użytkowników (ze stałą tendencją wzrostową).

„Dla mnie największą korzyścią było zdobycie wiedzy, jak dostosować serwis do celów użytkownika” – mówi Stanisław Boboryk, szef projektu „student-gotuje.pl” – „Dzięki wprowadzonym zmianom użytkownicy będą mogli szybciej znaleźć taki przepis, jaki jest im w danej chwili potrzebny”. Serwis posiada już ponad 100 specjalnie sprofilowanych przepisów. Oficjalny start jest planowany początek roku akademickiego – do tego czasu serwis będzie intensywnie rozbudowywany.

Źródło: Uselab.pl, Barcamp.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.